به گزارش سرویس ترجمه سلامانه

این دو تمرین می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را به نصف کاهش دهد

سلامانه: در حال حاضر، هیچ شکی نیست که ورزش منظم برای تقویت سلامت قلب مهم است. اما برای کسانی که به دنبال کاهش جدی خطر بیماری‌های قلبی هستند، این خبر می‌تواند آنها را به خواسته‌شان برساند.
به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری سلامانه به نقل از ریدرزدایجست؛ طبق تحقیقات جدید بیمارستان HG SMS در هند، یوگا و ورزش‌های هوازی مخصوصا در جلوگیری از بیماری‌های قلبی مؤثر هستند. تیم محققان 750 بیمار مبتلا به بیماری قلبی را به سه گروه تقسیم کردند و به هر گروه انجام نوع خاصی از ورزش‌ را توصیه کردند؛ یک گروه صرفا ورزش هوازی، گروه دیگر فقط یوگا و گروه سوم ورزش هوازی و یوگا توام با هم. هر سه گروه بیماران برای شش ماهه در این تمرینات اختصاصی شرکت کردند.
 در پایان دوره آزمایشی، هم تمرین‌کنندگان هوازی و هم افرادی که یوگا تمرین کرده بودند، کاهش مشابهی در فشارخون، شاخص توده بدنی و کلسترولشان نشان دادند. با این حال، گروهی که ورزش هوازی را همراه با یوگا تمرین کرده بودند، دو برابر بیشتر از دو گروه دیگر، این تغییرات مثبت را تجربه کردند.
 این تنها فایده یوگا نیست، تحقیقات قبلی در این زمینه نشان داده است که یک جلسه روزانه یوگا، می‌تواند باعث افزایش قدرت ذهن شما، جلوگیری از کمردرد و حتی خستگی و افت انرژی در بعد از ظهر شود.
 محققان می‌گویند، ترکیب این دو تمرین با هم (یوگا و ورزش هوازی) باعث کاهش استرس روحی، جسمی و عروقی شده و می‌تواند منجر به کاهش مرگ و میر قلبی عروقی و عوارض جانبی آن شود.
ترجمه: مرضیه نوروزی 

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif