داروهای گیاهی برای درمان شپش مورد تایید نیستند

سلامانه: یک متخصص حشره‌شناسی پزشکی گفت: داروها و پمادهای گیاهی برای درمان شپش به هیچ عنوان مورد تأیید نیستند.
محمدحسن کایدی درباره پیشگیری و کنترل ابتلا به شپش، اظهار کرد: توجه داشته باشید؛ به دلیل سهولت انتقال تخم‌های این حشره کنترل آن بسیار مشکل است و باید دقت زیادی به خرج داد.

وی بهترین روش پیشگیری و جلوگیری از انتشار شپش را، رعایت بهداشت فردی بویژه حفاظت از وسایل فردی مثل حوله، کلاه، شانه، روسری و مقنعه برای خانم‌ها به‌ویژه در اماکن عمومی مثل خوابگاه‌ها، مدارس، استخرها، آرایشگاه‌ها و ... عنوان کرد و گفت: توصیه می‌شود در این‌گونه اماکن عمومی و پرتردد وسایل فردی خود را تا زمان استفاده در کیسه‌های دربسته قرار داده و حمل کنید.

کایدی با اشاره به اینکه برای درمان ابتلا سه‌راه توصیه می‌شود، ادامه داد: شامپو پرمترین ۱ درصد که در زمان استفاده باید حداقل ۱۰ دقیقه کف شامپو روی سر بماند و در این حین پوست سر کاملاً مالش داده شود و بعد از اولین استفاده به فاصله‌ی یک هفته تا ده روز بعد مجدد استفاده شود.

این متخصص حشره‌شناسی پزشکی عنوان کرد: لوسین دایمتیکن ۴ درصد که باید روی مو‌های خشک کاملاً آغشته شود به‌نحوی‌که پوست سر کاملاً خیس شود.

وی گفت: بعد از استفاده حداقل ۸ ساعت باید روی پوست سر بماند تا خشک شود؛ یک هفته تا ده روز بعد از اولین استفاده باید تکرار شود.

متخصص حشره‌شناسی پزشکی یادآور شد: شامپو لیندن ۱ درصد که نحوه استفاده آن دقیقاً به روش استفاده از پرمترین است.

کایدی بیان کرد: دقت کنید دارو‌ها و پماد‌های گیاهی به هیچ عنوان مورد تأیید نبوده و استفاده از آن هیچ تضمینی برای درمان ندارد.

ایسنا

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif