آلزایمر درمان قطعی ندارد اما...

سلامانه: اگرچه درمان قطعی برای مبتلایان به آلزایمر وجود ندارد ولی دارودرمانی از افزایش علایم، پیشگیری و سیر بیماری را کندتر می کند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه؛ پزشک متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: یادگیری زبان جدید، حل جدول‌های متعدد، افزایش یادگیری کلمات جدید، خواندن کتاب و هر عملی که باعث افزایش فعالیت مغز شود، در پیشگیری از آلزایمر تأثیر به سزایی دارد.
دکتر مهدیه وردی‌پور، با بیان اینکه حفظ روابط اجتماعی از آلزایمر پیشگیری می کند، افزود: هرچه میزان ارتباطات گسترده تر باشد، شانس ابتلا به آلزایمر کاهش می یابد.
وی به تأثیر ژنتیک در بروز آلزایمر اشاره و تصریح کرد: پیروی از اصول تغذیه مدیترانه‌ای شامل مصرف ماهی، زیتون و سبزی و میوه فراوان و همچنین گنجاندن ورزش در برنامه هفتگی در پیشگیری از آلزایمر مؤثر است. 
وی اظهار داشت: ورزش یا پیاده روی، ۵ روز در هفته به مدت  ۳۰ دقیقه که باعث افزایش ضربان قلب شود، نیز در پیشگیری از ابتلا به این بیماری تأثیرگزار است.
وی به دیگر عوامل خطر ساز بیماری آلزایمر اشاره و خاطرنشان کرد: مصرف الکل و دخانیات، پرکاری و کم‌کاری تیرویید، ضربه‌های مکرر به سر، استرس‌های زیاد، عفونت‌های مغزی، کم‌خوابی و مصرف برخی داروها باعث تضعیف حافظه و ... می‌شود.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif