این ظروف را داخل مایکروویو نگذارید

سلامانه: بعضی از ظروف نباید داخل مایکروویو گذاشته شود به همین دلیل در زمان استفاده از آنها باید محتاط بود. به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از  thehealthy، ​ظروف فلزی و استیل، ظروفی که تنها بخش کوچکی از آن‌ها، مانند دسته، فلزی است، ظروف یک بار مصرف آلومینیومی یا فویل‌های آلومینیومی که به عنوان محافظ دور غذا کشیده می‌شود، به هیچ عنوان نباید داخل مایکروویو گذاشته شود. بخش فلزی ظروف می‌تواند باعث ایجاد جرقه در آتش‌سوزی شود.
 
  ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و فومی
ظروف یک بار مصرف پلاستیکی و فومی نیز به هیچ عنوان نباید داخل مایکروویو قرار بگیرد چون باعث آزاد شدن مواد شیمیایی شبه استروژن با نام BPA و ورود آن به مواد غذایی می‌شود. اگر می‌خواهید ظرفی پلاستیکی را داخل مایکروویو بگذارید، مطمئن شوید که مناسب این کار است و البته فراموش نکنید که به صورت کلی ظروف شیشه‌ای و سرامیکی مناسب مایکروویو، گزینه‌های ایمن‌تری برای استفاده است.
 
 چینی‌های قدیمی یا خاص
بهتر است ظروف چینی قدیمی خود را به ویژه اگر مدتی است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید، داخل مایکروویو قرار ندهید. افزون بر ظروف چینی قدیمی، ظروف سفالی خود را نیز اگر از جای معتبری نخریده‌اید بهتر است داخل مایکروویو قرار ندهید. چرا که ترکیب مواد تشکیل‌دهنده این ظروف می‌تواند حاوی فلزات سنگین باشد و قرار دادن آن‌ها در مایکروویو خطراتی را برای شما به دنبال داشته باشد.
افزون بر آن، اگر ظروف چینی شما تزیینات طلایی دارد، بهتر است آن‌ها را داخل مایکروویو قرار ندهید، چرا که احتمال وجود ترکیبات فلزی در این نوع چینی‌ها زیاد است و در آخر یادتان باشد برای جلوگیری از خراب شدن دستگاه، به صورت مرتب آن را تمیز و البته از روشن کردن آن زمانی که خالی است، خودداری کنید.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif