دوش گرفتن با آب بسیار گرم با احساس تنهایی ارتباط دارد

سلامانه: آیا از دوش گرفتن با آب خیلی داغ لذت می‌برید؟ دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند، افرادی که به این سوال جواب مثبت می‌دهند، معمولا در زندگی کمی احساس تنهایی می‌کنند.
به نقل از nbcnews، ​دانشمندان دانشگاه Yale در جدیدترین تحقیقات‌شان دریافته‌اند، کسانی که دوش طولانی مدت با آب داغ می‌گیرند، احساس تنهایی بیشتری از کسانی دارند که دوش کوتاه با آب سردتر می‌گیرند. این تحقیقات نشان می‌دهد گرمای آب در حمام برای چنین افرادی می‌تواند جایگزینی باشد برای گرمایی که در جامعه و روابط به دست نیاورده‌اند!
 نحوه انجام این تحقیق
در این تحقیق از 510 محصل خواسته شد به سوالاتی درباره عادت‌های زندگی و تنهایی خود پاسخ دهند. نتیجه این پژوهش، کمی دور از انتظار بود و کسانی که بیشتر احساس اجتماعی بودن می‌کردند، کمتر تمایل به حمام آب داغ و طولانی داشتند. در پرسش نامه این افراد سه سوال درخصوص حمام کردن بود: هر چند روز یک بار دوش می‌گیرید؟ در حمام از چه دمای آبی استفاده می‌کنید؟ مدت زمانی که هر بار در حمام هستید، چقدر است؟ در پرسش نامه مسائل دیگری درخصوص عادت‌های زندگی هم پرسیده شده بود تا افراد متوجه این موضوع نشوند که تحقیق درباره دوش گرفتن است.
 رابطه تعداد رفتن به حمام و احساس تنهایی
چون این تحقیق روی افراد با سن کم(نوجوان و جوان) صورت گرفت، محققان بر آن شدند ببینند نتیجه این تحقیق روی افراد با سن بالاتر و خارج از محل تحصیل به چه شکل است. در نتیجه 92 مرد و زن دیگر در محدوده سنی ۱۹ تا ۶۵ سال دوباره بررسی شدند. تحقیقات جدید نشان داد، ارتباطی بین تنهایی و تعداد دفعاتی که فرد به حمام می‌رود، وجود ندارد اما ارتباط بین احساس تنهایی و استفاده از آب گرم وجود دارد. در پایان محققان به این نتیجه رسیدند که گرمای آب به نوعی می‌تواند مثل یک خود درمانی برای رهایی فرد از دریافت نکردن گرما در جامعه باشد.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif