لیزر درمانی فقط توسط متخصص پوست مجاز است

سلامانه: خدمات لیزر درمانی فقط باید توسط پزشک متخصص پوست انجام شود و طبق قانون دیوان عدالت اداری انجام این نوع خدمات حتی برای پزشک عمومی نیز ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، مدیر نظارت بر موادغذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: خدمات لیزر درمانی تخصصی است و باید فرد متخصص، باتجربه و آشنا با آناتومی و فیزیولوژی بدن، خدمات در این زمینه ارائه دهد.
دکتر حسن براتی زاده افزود: با افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند و غیر تخصصی خدمات غیر مجاز ارائه می‌دهند، به طور جدی برخورد خواهد شد.
وی افزود: متأسفانه به دلیل ورود افراد غیر متخصص و بی تجربه، شاهد آسیب ها، عوارض و عواقب جبران ناپذیر ناشی از این نوع خدمات هستیم. 
وی انجام خدمات تتو و لیزر را در آرایشگاه ها ممنوع و غیر مجاز اعلام کرد و اظهار داشت: طبق نظارت های انجام شده تمامی دستگاه ها و رنگ های استفاده شده تتو غیر مجاز و قاچاق است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر ارائه این خدمات در هیچ آموزشگاه و آرایشگاهی مورد تأیید ما نیست .
وی با بیان این که در صدد تا مراکز آموزشی مجوز های لازم را اخذ کنند، خاطرنشان کرد: در کمیته تخصصی کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که ۱۶ دستگاه نماینده تام الاختیار خود را معرفی کردند، در خصوص ساماندهی انجام تتو سازمان فنی و حرفه ای به عنوان متولی، معاونت غذا دارو به عنوان ناظر و سازمان صنعت ، معدن و تجارت در خصوص اخذ مجوز و... ورود پیدا می کنند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif