به گزارش سرویس ترجمه سلامانه

کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 با آووکادو

سلامانه: نتایج به دست آمده از یک تحقیق نشان می‌دهد ترکیبی موجود در آووکادو خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از مدیکال نیوزتودی، تحقیقات انجام شده روی موش‌ها حاکی از آن است یک مولکول چربی در آووکادو یافت می‌شود که می‌تواند حساسیت به انسولین را در آن‌ها افزایش و مقاومت به انسولین را کاهش دهد.

بررسی‌های محققان کانادایی نشان می‌دهد این ترکیب که تنها در آووکادو وجود دارد، از بروز علائم دیابت نوع دو در موش‌ها جلوگیری می‌کند.

دیابت نوع دو مانع از آن می‌شود تا بدن گلوکز یا مواد قندی را به درستی در خون تجزیه کند. در افراد غیر دیابتی این فرایند با کمک هورمون انسولین انجام می‌شود. در مبتلایان به دیابت، بدن هورمون کافی تولید نمی‌کند یا قادر به استفاده صحیح از آن نیست.

محققان کانادایی با بیان اینکه مولکول چربی موجود در آووکادو موسوم به AvoB است، اظهار داشتند: در این مطالعه موش‌ها برای مدت زمان هشت هفته با رژیم غذایی پرچرب تغذیه شده تا چاقی و مقاومت به انسولین در آن‌ها افزایش پیدا کند. سپس ترکیب AvoB برای مدت پنج هفته به رژیم غذایی نیمی از این موش‌ها اضافه شد.

محققان پس از پایان ماه سیزدهم مشاهده کردند موش‌های دریافت کننده ترکیب AvoB نسبت به دیگر موش‌ها با سرعت کمتری اضافه وزن پیدا کرده و حساسیت به انسولین در آن‌ها افزایش یافته‌ است.

خلاصه‌ای از یافته‌های محققان در ژورنال Molecular Nutrition & Research Research Food منتشر شده است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif