دومین نوزاد ایدزی هم درمان شد؟

دومین نوزاد ایدزی هم درمان شد؟

سلامانه : دفعه اول اتفاقی بود اما این دفعه، برنامه ریزی شده.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «سی ان ان»، چند سال پیش به یک کودک که در «می سی سی پی» آمریکا با ویروس اچ.آی.وی به دنیا آمده بود، مقدار زیادی از 3 داروی «ضد رتروویروس» داده شد. بیش از 3 سال گذشته و پزشکان می گویند در خون این دختر کوچولو هیچ نشانه ای از بیماری ایدز وجود ندارد، با وجود اینکه تقریبا 2 سال است دارو مصرف نمی کند.


حالا پزشکان می گویند یک نوزاد دیگر هم که با این ویروس به دنیا آمده بود و همین شیوه در موردش اجرا شد، به نظر می رسد دیگر بیمار نباشد. این دختر کوچولو تابستان گذشته در بیمارستانی در لانگ بیچ کالیفرنیا از مادری ایدزی به دنیا آمد و پزشکان 4 ساعت پس از تولد، به او «دوز» زیادی از داروهای AZT، 3TC و نویراپین دادند. 11 روز بعد، ویروس در بدن او دیده نشد و حالا که حدود 9 ماه گذشته، هنوز هم ویروس در او دیده نمی شود. البته او هنوز تحت درمان است و برای گفتن اینکه بهبودپیدا کرده، زود است.

دکتر دبورا پرساد از مرکز کودکان «جان هاپکینز» که در هر 2 مورد درگیر بوده، گفت:«فعلا برنامه ای برای قطع داروی او نداریم.» هم اکنون پزشکان در نقاط مختلف دنیا در حال تکرار کاری هستند که در مورد دختر اهل «می سی سی پی» انجام شد اما برای اثبات این نوع درمان، به آزمایش های بیشتری نیاز است:«این کار باید به طور بالینی آزمایش شود، چون تنها راهی که می توانیم ثابت کنیم در این مورد بهبودی به دست آمده، این است که دارو را قطع کنیم و این کار بدون خطر نیست.»
 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.