نوشيدنی‌های زمستانه

سلامانه: وقتی هوا سرد می‌شود خوردن یك فنجان نوشیدنی گرم بسیار می‌چسبد. حال این نوشیدنی می‌تواند یك فنجان چای معمولی باشد یا یك لیوان شیركاكائو. البته عادت به خوردن هر یك از آنها به دلیل داشتن موادمغذی مختلف، فواید گوناگونی دارد و زیاده‌روی در مصرفشان نیز می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد اما آنچه هنگام نوشیدن تمامی آنها باید مورد توجه قرار گیرد، این است كه نباید داغ خورده شوند زیرا به مخاط مری آسیب می‌رسانند و در مواردی حتی می‌توانند زمینه بروز سرطان مری را افزایش دهند، بنابراین همیشه نوشیدنی‌تان را گرم بنوشید نه داغ!

دمنوش نعناع یا بابونه
در سرمای زمستان میتوانید یک فنجان آبجوش بریزید و کیسه دمنوش را در آن بگذارید و 10 دقیقه زمان بدهید تا دم بکشد، سپس میتوانید آن را بنوشید. در بسیاری از معروفترین رستوران‌های دنیا در وعده شام بعد از صرف غذا برای مشتریان دم‌نوش نعناع یا بابونه سرو می‌شود. اگر بتوانید دم‌نوش نعناع یا بابونه تازه تهیه کنید از سنگینی بعد غذا سریعا راحت می‌شوید. درضمن این چای، نوشیدنی مناسبی در فصل زمستان است.

چای زنجبیل
از گذشته زنجبیل مورد مصرف مردم ایران، هند و چین بوده است و به عنوان درمانی سنتی برای سرماخوردگی، گلودرد و آنفلوآنزا به کار میرود. در یك روز سرد زمستانی قطعا نوشیدن یك فنجان چای زنجبیلی بسیار دلچسب است. برای تهیه این چای ابتدا آب را بجوشانید و در اولین لحظات جوش آمدن آب، چند ورقه زنجبیل به آن اضافه کنید و در ظرف را بگذارید. حرارات را کم کنید و اجازه بدهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. بعد از گذشت این مدت زمان، چای حاصله را صاف کنید. برای اینكه چای طعم بهتری داشته باشد میتوانید به آن عسل و لیموترش هم اضافه کنید. البته اگر چای زنجبیلی را برای درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا مینوشید، آن را شیرین نکنید.

چای رازیانه و میخك
ابتدا به اندازه 4 فنجان آب جوش بیاورید و به آن كمی چای سیاه، هل، رازیانه و میخك اضافه كنید. بعد از گذشت 5 دقیقه آن را صاف و با عسل شیرین كنید، البته مقدار عسل با توجه به ذائقه‌تان می‌تواند كم یا زیاد شود. بعد از چند دقیقه، چای شما آماده سرو شدن خواهد بود.

زیره جوش
2 قاشق غذاخوری زیره سیاه را در 2 لیوان آب جوش مانند چای دم كنید. داخل قوری آن یك تكه نبات و یك عدد چوب دارچین هم بیندازید. اجازه دهید تا چای زیره شما به مدت 15-10 دقیقه روی بخار سماور یا كتری دم بكشد. این نوشیدنی برای روزهای سرد زمستان بسیار مناسب است. ضمن اینكه میتوانید از ابتلا به نفخ و سنگینی پس از غذا هم پیشگیری كند. در این روزهای سرد سال كه مصرف سوپ جو به عنوان یك غذای داغ در بین مردم رایج است، نوشیدن چای زیره می‌تواند طبع سرد جو را خنثی كند.

كافیمیكس آتشین
یك بسته كافیمیكس آماده را داخل یك لیوان آب جوش بریزید. یك تكه كوچك چوب دارچین همراه با چند عدد دانه فلفل سیاه به آن بیفزایید. لیوان نوشیدنیتان را به مدت 40-30 ثانیه داخل مایكروفر قرار دهید یا به مدت یك تا دو دقیقه آن را روی بخار سماور بگذارید. كافیمیكس آتشین شما آماده است.

چای دارچین و عسل
ابتدا در یك ماگ، 1 تا 2 قاشق غذاخوری عسل را با 3 تا 4 قاشق چایخوری لیموترش مخلوط كنید و به آن 3 عدد هل، 3 عدد میخك و یك قاشق چایخوری زنجبیل اضافه كنید. در آخر به این مخلوط آب جوش بیفزایید و بگذارید تا چند دقیقه مواد با هم بمانند. سپس برای هم زدن از یك چوب دارچین استفاده كنید تا چای حاصل، طعم دارچین به خود بگیرد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif