به گزارش سرویس ترجمه سلامانه

جلوگیری از پیشرفت سرطان پستان با داروهای آرتریت

سلامانه: نتایج تحقیقات محققان انگلیسی نشان می‌دهد مصرف داروهای معمول آرتریت (التهاب مفاصل) می‌تواند از پیشرفت سرطان پستان جلوگیری کند.
به گزارش سرویس ترجمه سلامانه؛ به گفته این محققان، سرطان پستان شایع‌ترین نوع سرطان در انگلیس است که هر ساله تعداد تشخیص این بیماری در ۵۵ هزار نفر داده می‌شود و ۱۱ هزار و ۵۰۰ بیمار نیز در اثر ابتلا به این سرطان جان خود را از دست می‌دهند. تقریبا تمامی مرگ و میرها از تومورهایی ناشی می‌شود که به دیگر بخش‌های بدن سرایت کرده‌اند.
به گزارش روزنامه تلگراف، سرطان پستان معمولا به اندام‌های دیگر از جمله استخوان‌ها، مغز، ریه‌ها یا کبد گسترش می‌یابد. محققان انگلیسی بر این باورند که با تغییراتی روی داروهای آرتریت مورد استفاده می‌توان مانع از آن شد که سلول‌های سرطانی به استخوان‌ها سرایت کنند.

بررسی محققان انگلیسی نشان می‌دهد پروتئین ترشح شده توسط مغز استخوان موسوم به "اینترلوکین ۱ بتا" باعث می‌شود سلول‌های سرطان پستان به محض رسیدن به استخوان‌ها تومورهای ثانویه را تشکیل دهند.
بر اساس نتایج این آزمایشات، فعالیت این مولکول را می‌توان با مصرف داروی "آناکینرا" که در درمان آرتریت توصیه می‌شود، متوقف کرد. همچنین داروی آناکینرا مانع از آن می‌شود تا سلول‌های سرطان پستان تومورهای ثانویه را در استخوان شکل دهند.
بررسی انجام شده روی موش‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهد با مصرف این دارو تنها ۱۴ درصد موش‌ها دچار تومورهای ثانویه در استخوان‌ها شدند که این رقم در موش‌های دیگر ۴۲ درصد بوده‌ است.
محققان با انجام این آزمایش‌ها اظهار می‌کنند که می‌توان با کمک این داروها از پیشرفت سرطان پستان در بیماران جلوگیری کرد و مرگ و میر ناشی از آن را کاهش داد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif