معرفی 2 ماسک برای شادابی پوست در این روزهای سرد و آلوده هوا

سلامانه: آلودگی هوا، سرما و استفاده از انواع شوینده ها باعث می شود تا پوست شما طراوت و شادابی خودش را از دست بدهد و نیاز به ترمیم با ماسک طبیعی داشته باشد
ماسک آب برنج
آب برنج سرشار از مواد مغذی است. شما می توانید از آب برنج به عنوان تونر، شست وشو دهنده صورت، ماسک مو و همچنین ماسک صورت برای درمان آکنه استفاده کنید. برنج نیمکوب یا آرد برنج را در آب گرم خیس و برای ماسک استفاده کنید.
تونر
یک تکه پنبه را در آب برنج خیس و از آن برای پاک کردن پوست استفاده کنید. آب برنج هرگونه ناخالصی سبوم اضافی را از روی پوست شما پاک می کند و باعث شادابی و نرمی پوست می شود.
ماسک صورت
یک تکه پارچه به اندازه صورتتان بردارید و قسمت چشم، دهان و سوراخ های بینی را روی پارچه ببرید. این پارچه را داخل آب برنج برای 10 دقیقه خیس کنید. بعد آب اضافه آن را بگیرید و روی صورت قرار دهید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد آن را بردارید. این ماسک پوست را شاداب می کند.
شست وشوی صورت
آب اضافی برنج را در یک بطری بریزید و نگه دارید و وقتی می خواهید صورت تان را شست وشو دهید از آن استفاده کنید.
بستن منافذ
یک تکه پنبه را در آب برنج فرو کنید و روی پوست بگذارید. آب برنج منافذ پوست را می بندد و باعث می شود منافذ کوچک شود.
درمان آکنه
مقداری آب برنج روی جوش ها بزنید تا به طور طبیعی و به سرعت درمان شود.
ماسک مو
آب برنج را روی پوست سر ماساژ دهید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند . بعد با شامپوی ملایم و نرم کننده شست وشو دهید.

ماسک جعفری معجزه شادابی
ماسک جعفری برای پوست بسیار مفید است و می تواند یک معجزه شادابی باشد. با ماسک جعفری می توانید چربی پوست را در حالت تعادل قرار دهید و پوستی نرم و لطیف داشته باشید. از همه مهم تر این که درست کردن این ماسک کاری آسان است.
ماسک ضد التهاب
ترکیب جعفری، سرکه سیب و ماست ضدالتهاب است و به عنوان روشن کننده پوست بسیار عالی عمل
می کند و دارای ویتامین ها و مواد معدنی است.
این سبزی سرشار از ویتامین K است و دو قاشق غذاخوری از آن ۱۵۳ درصد بیشتر از مقدار مصرف روزانه ویتامین K معروف به ویتامین انعقاد خون دارد و برای از بین بردن سیاهی ها و کبودی های زیر چشم بسیار مفید است.
جعفری ماده ای به نام میریستی سین دارد که آنزیم ضد رادیکال های آزاد را فعال می کند. روغن جعفری انواع خاص مواد سرطان زا (مثل بنزوپیرن که بخشی از دود سیگار و زغال است) را خنثی می کند.
مواد لازم
یک مشت جعفری خرد شده
۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب
۳ قاشق غذاخوری ماست ساده
مواد را با هم ترکیب کنید و روی پوست صورت قرار دهید. پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif