به گزارش سرویس ترجمه سلامانه

کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 با رژیم غذایی گیاهخواری

سلامانه: یک متاآنالیز گسترده، نشان می‌دهد پیروی از یک رژیم سالم و گیاهی به طور مداوم می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.
به گزارش سرویس ترجمه سلامانه، داده‌های مربوط به هزاران نفر نشان می‌دهد که داشتن رژیم غذایی گیاهی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد.
با توجه به اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ (CDC)، بیش از 50 درصد بزرگسال در ایالات متحده مبتلا به دیابت یا پیش دیابت هستند.
یکی از عوامل اصلی خطر در بروز دیابت نوع 2 - شایع‌ترین نوع دیابت - رژیم غذایی است. با این حال، این عامل خطر، قابل اصلاح است، به این معنی که اگر یک فرد عادات غذایی سالمی را پیش‌رو بگیرد، خطر ابتلا به این بیماری متابولیکی را کاهش می‌دهد.
در سال‌های اخیر، نتایج بسیاری از مطالعات نشان می‌دهد گیاهخواری و یا سایر رژیم‌های غذایی گیاهی می‌تواند خطر ابتلا به دیابت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
در حال حاضر، یک تیم محققان از دانشکده بهداشت هاروارد در بوستون یک بررسی جامع و متا آنالیز روی 9 مطالعه که به ارتباط بین الگوهای رژیم غذایی و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می‌پردازد، انجام دادند.
محققان دریافتند که به طور کلی، شرکت کنندگانی که به رژیم‌های غذایی بر پایه گیاهی پایبند بودند، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در آنها 23 درصد کمتر از کسانی بود که از این الگوی رژیم غذایی پیروی کمی داشتند.
 در تجزیه و تحلیل این مطالعه، محققان ابتدا به ارتباط رژیم غذایی گیاهی و کاهش ریسک ابتلا به دیابت پرداختند. به طور کلی این رژیم می‌تواند برگرفته از مواد غذایی گیاهی سالم، از جمله میوه‌ها، سبزیجات، آجیل، حبوبات، غلات کامل، توفو و سایر مواد غذایی گیاهی باشد. همچنین این نوع رژیم غذایی می‌تواند برخی از محصولات منشاء حیوانی را شامل شود.
نتایج این مطالعات نشان می‌دهد مصرف غذاهای سالم و گیاهی می‌تواند به طور قابل توجهی حساسیت به انسولین و فشار خون را بهبود بخشد که هر کدام نقش مهمی در بروز دیابت دارند. علاوه بر این، رژیم‌های غذایی مبتنی بر گیاه می‌تواند باعث جلوگیری یا کاهش وزن و همچنین کاهش التهاب بدنی شود. دو عامل دیگر که موجب ریسک ابتلا به دیابت می‌شود.
این مطالعه در مجله پزشکی داخلی JAMA منتشر شد.
 
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif