ارتباط میان از دست رفتن قدرت شنوایی با افسردگی

سلامانه :  بررسی‌های جدید نشان می‌دهد از دست رفتن قدرت شنوایی با خطر ابتلا به افسردگی در میان بزرگسالان به خصوص زنان و افراد کمتر از 70 سال ارتباط دارد.

به گزارش ایسنا محققان در این مطالعه تاکید کردند: در حالی‌که در بررسی‌های پیشین این ارتباط مشاهده شده بود در بسیاری از آن‌ها تنها بر افراد مسن یا ساکنان منطقه‌ای خاص یا یک نوع نژاد توجه شده بود. هرچند در این بررسی جدید محققان آمریکایی دریافتند با کاهش قدرت شنوایی میزان ابتلای افراد بزرگسال به افسردگی افزایش می‌یابد.

دکتر چوآن مینگ لی، یکی از محققان این مطالعه اظهار داشت: در این بررسی ارتباط قابل توجهی میان از دست رفتن قدرت شنوایی و خطر ابتلا به افسردگی خفیف یا شدید وجود دارد. هر چند رابطه علت - معلولی آن همچنان نامشخص است.

به گفته پزشکان افرادی که مشکل شنوایی دارند و از سمعک نیز استفاده نمی‌کنند به سختی می‌توانند با افراد دیگر در میان اعضای خانواده یا جامعه ارتباط برقرار کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، در این بررسی که بر روی 18 هزار فرد 18 سال و بیشتر انجام گرفت مشخص شد هر چه قدرت شنوایی فرد کاهش می‌یابد میزان افسردگی در او بالاتر می‌رود هر چند این ارتباط در افراد ناشنوا مشاهده نمی‌شود زیرا به نظر می‌آید آنان توانسته‌اند با این معلولیت کنار آیند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.