مبتلایان به آنفلوآنزا پرتقال و لیمو مصرف کنند یا نه؟!

سلامانه: یادداشتی اختصاصی از دکتر مجید انوشیروانی، متخصص طب ایرانی: در برخی توصیف و توصیه‌های مجازی درباره آنفلوآنزا، حرف‌هایی گفته شده که متاسفانه نشانگر ناآگاهی از مبانی طب حکمت‌ بنیاد ایرانی، بیماری‌‌شناسی، عملکرد گیاهان دارویی و قوانین پرشمار در علاج بیماری‌هاست. 
مثلاً گفته شده که آنفلوآنزا بیماری سرد است و بنابراین مصرف همه سردی‌ها در مبتلایان آن زیان‌آور است و لذا دچارشدگان نباید پرتقال و لیمو مصرف کنند!
حتی اگر فرض کنیم که ماجرای آنفلوآنزا از چیرگی سوءمزاج سرد بر بدن‌ حادث می‌شود (که البته این‌گونه نیست)، ناسازی‌ها و نادرستی‌های دیگر را نمی‌توانیم نادیده بگیریم... 
ماجرا این است که به‌رغم همه نقش‌بندی‌ها و مدعیات رنگ‌رنگ در طب موسوم به سنتی، گویا هنوز در خمِ کوچه کیفیات سرگردانیم و راهی به فهم درجات و مراتب افعال ناشی از کیفیات نبرده‌ایم و نسبیت‌ها و اعتبارات در افعال و انفعالات را درنمی‌یابیم؛ نه از جوهر خبر داریم و نه از صورت نوعیه آگاهیم. همه گرمی‌ها را از نبات‌داغ تا زنجبیل، و همه سردی‌ها را از سرکه تا مرکبات ترش یکسان می‌شماریم و در هر ناخوشی که شتابزده سرد یا گرمش می‌پنداریم به حکمی ابتدایی و کلّی، هر گرمی‌  یا سردی را علاج حتمی می‌انگاریم. 
نه سراغ از اقسام رطوبات بدن می‌گیریم و نه در ورقی از مبحث حمیات (تب‌ها) درنگ‌ می‌کنیم؛ نه علایم بحران بیماری‌ها را می‌شناسیم و نه اقسام حرارت را برمی‌رسیم؛ نه نشانه‌های برودت را به‌درستی جستجو می‌کنیم‌ و نه فرقی میان سوءمزاج مفرد و مرکب، و اولیه و ثانویه و ذاتی و عرضی قائلیم. در حقیقت، نه طب نیاکان را پاس می‌داریم و نه به دانش‌های نو ارجی می‌نهیم؛ از سویی طومار طب نوین را درهم‌ می‌پیچیم و از سوی دیگر فریفته‌وار واژگانش را به عاریت می‌گیریم و بی‌هیچ گواه و آزمون، گرمی‌ها را سوزاننده دیواره ویروس می‌پنداریم!
و با این‌ حال در درمان بیماری‌های همه‌گیر به آسانی و بی‌پروا به توصیه و تجویز برای بیماران رنجور دست می‌یازیم.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif