رضا مهماندوست و عنوان بهترین مربی سال 2019

سلامانه: افتخاری دیگر برای رضا مهماندوست و البته برای ایران. سال‌هاست كه رضا سرمربی تیم ملی جمهوری آذربایجان است و آنقدر در این تیم تاثیرگذار بوده كه امسال عنوان بهترین مربی سال 2019 را به او اختصاص دادند. با این حال مهماندوست همان اول مصاحبه این افتخار را تقدیم همه ایرانی‌ها می‌كند و می‌گوید: «من ایرانی هستم و افتخاری كه به دست آمده متعلق به من نیست، متعلق به ایران است.»
آقا رضا تبریك، افتخار بزرگی بود كه نصیب شما شد.
این افتخار برای من نبود، برای ایران بود. من هم به عنوان یك ایرانی از این اتفاق خوشحال هستم و در واقع افتخاری كه من كسب كردم برای ملت ایران است.
شما هر بار كه افتخاری كسب می‌كنید این حرف را می‌زنید.
بله، فراموش نمی‌كنم از كجا آمده‌ام. من یك ایرانی هستم و همیشه و در همه حال تمام تلاشم این بوده كه پرچم ایران را بالا ببرم و برای كشور افتخارآفرین باشم. امروزه شرایط اقتصادی مردم ایران بد است و اگر این افتخار باعث می‌شود تا ذره‌ای از فشارهای آنها كم شود من خوشحال می‌شوم.
خودتان فكر می‌كردید كه به چنین افتخاری برسید؟
من هیچ‌وقت به این چیزها فكر نمی‌كنم. برای خودم چارچوبی دارم و مطابق آن چارچوب حركت می‌كنم. آنچه برای من اهمیت دارد این است كه همیشه به سمت هدفی كه ترسیم كرده‌ام حركت كنم و با پشتكار و جدیت به سمت آن بروم. بقیه مسائل هم با خدا. اگر من انتخاب شده‌ام بدون شك لطف دوستان بوده است. باز هم می‌گویم اگر حتی یك نفر در دل ایران از این اتفاق خوشحال شده باشد برای من كافی است. من همیشه به حمایت مردم كشورم نیاز دارم و امیدوارم به‌زودی خنده روی لب همه آنها بیاید.
اوضاع تیم ملی آذربایجان چطور است؟
از كدام مشكلات بگویم؟ احساس می‌كنم ما را رها كرده‌اند. الان شاید اینجا جای انتقاد نباشد، اما سه سال است نه حقوق درست و حسابی می‌دهند و نه امكانات.
پس چرا مانده‌اید؟
نمی‌خواهم رفیق نیمه راه باشم.در مرام من نیست كه وسط راه،كار را ول كنم و بروم. احساسم این است كه چشم امید این بچه‌ها به من است. دلم نمی‌خواهد ناامیدشان كنم.
نظر شما درباره عملكرد ملی‌پوشان ایران در این رقابت‌ها چیست؟
عالی بودند. بچه‌ها همه‌شان خوب بودند و با قدرت دو سهمیه المپیك كسب كردند. امیدوارم مردانی هم در گرند‌پری‌های بعدی بتواند سهمیه دیگری را برای ایران كسب كند.
و عملكرد فریبرز عسكری؟
عالی. موفقیت همه آنها آرزوی من است. می‌دانم كه آنها حسابی تلاش كرده‌اند و حالا دارند مزد زحماتشان را می‌گیرند.
خیلی‌ها این سوال را می‌پرسند كه چرا مربیان پرافتخار ما در كشور خودمان فعالیت نمی‌كنند؟
الان نمی‌‌خواهم در این مورد حرفی بزنم اما این سوال را نباید من جواب بدهم. موفق باشید. برای همه ایرانی‌ها در هر جای جهان كه هستند آرزوی موفقیت می‌كنم.. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif