استیضاح دونالد ترامپ خودشیفته می تواند پیامدهای فاجعه‌باری به دنبال داشته باشد

هشدار ۷۷۳ متخصص روانپزشک به کنگره آمریکا

سلامانه: ‍ روز پنجشنبه طوماری به امضای ۳۵۰ متخصص سلامت روان رسید که در آن درباره بروز رفتارهای خطرناک از سوی دونالد ترامپ در نتیجه آغاز روند استیضاح او ابراز نگرانی شده بود.
این طومار قرار است تحویل نمایندگان کنگره آمریکا شود. بندی لی، روان‌پزشک دانشگاه ییل، جرولد پست، متخصص سابق مسائل روان‌شناختی در سازمان سیا، جان زینر، روان‌پزشک دانشگاه جورج واشنگتن روز پنجشنبه در بیانیه‌ای به ضمیمه این طومار نوشته‌اند: «ما در این مقطع زمانی سخن می‌گوییم زیرا بر این باوریم که همزمان با احتمال استیضاح ترامپ او ممکن است به رفتارهای خطرناک‌تر رو بیاورد و این ایمنی ملت ما را در معرض خطر قرار می‌دهد.»
نویسندگان هشدار داده‌اند استیضاح دونالد ترامپ خودشیفته می‌تواند پیامدهای فاجعه باری به دنبال داشته باشد و او را به واکنش‌های خطرناکی سوق دهد. از این رو عدم درک جوانب روان‌شناختی یا در نظر نگرفتن روند رسیدگی به استیضاح دونالد ترامپ «می‌تواند به پیامدهای فاجعه‌باری منجر شود. آنچه دونالد ترامپ را تا این حد خطرناک می‌کند شکنندگی حس ارزشمندی او است. او هر انتقاد جزئی را به مثابه تحقیر یا تنزل ارزش خودش تجربه می‌کند. ترامپ برای کنار آمدن با احساس پوچی یا توخالی بودن در نتیجه چنین انتقادهایی به رفتارهای معروف به خشم نارسیستیک (خودشیفته) رو می‌آورد.
او قادر به قبول مسئولیت برای هیچ‌کدام از خطاها، اشتباهات یا شکست‌هایش نیست. رفتار مرسوم او در چنین موقعیت‌هایی سرزنش دیگران و حمله به فردی است که گمان می‌کند او را تحقیر کرده است. این نوع حملات ناشی از خشم نارسیستیک می‌توانند بی‌رحمانه و مخرب باشند.
ما از کنگره می‌خواهیم این نشانه‌های خطرناک را جدی گرفته و تکانه‌های مخرب او را مهار کنند. ما همراه بسیاری از متخصصان دیگر برای ارائه توصیه‌های مهم در این رابطه و ارائه آموزش‌های لازم به عموم در دسترس خواهیم بود.»
.بندی لی صبح جمعه در مصاحبه‌ای ایمیلی با بیزنس‌ اینسایدر گفته شمار متخصصانی که تا این لحظه این طومار را امضا کرده‌اند به ۷۷۳ نفر رسیده است. لی گفته او به همراه دو روان‌پزشک دیگر حاضرند با نمایندگان کنگره آمریکا درباره آثار استیضاح ترامپ روی سلامت روان او مشورت کنند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif