دیدگاه طب سنتی درباره شغل افراد براساس صحت مزاج

سلامانه : یک پزشک و پژوهشگر گفت: شغل افراد در صحت مزاج آنها بسیار تاثیر دارد، بدترین کارها از دیدگاه طب سنتی شغل‌های است که افراد با صنایع فلزهای سنگین سر و کار دارند.
 
فاطمه مرادی در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره ارتباط شغل با سلامت افراد اظهار داشت: از دیدگاه طب سنتی مشاغل به 2 دسته نفسانی یا فکری و یدی تقسیم می‌شود.
به گفته وی مشاغل «یدی» فعالیت بدنی جزء شغلشان است و فعالیت سنگین بدنی به جسمشان آسیب نمی‌رساند و زمانی جسم‌شان بیمار می‌شود که یک دفعه شغل خود را رها کنند.
این پزشک و پژوهشگر طب سنتی عنوان داشت: شغل افراد در صحت مزاج آنها بسیار تاثیر دارد به عنوان مثال کسانی که با منبع گرمایشی سر و کار دارند مانند نانوایان، آهنگران یا کسانی که در صنایع فولاد و شیشه مشغول به فعالیت هستند رعایت برخی نکات برای حفظ سلامتی‌شان  مهم است.
مرادی افزود: خیلی مهم است که این افراد بعد از فعالیت و کارشان بدنشان را بپوشانند چون همیشه عرق می کنند و باد سرد و هوای سرد نباید به آنها برسد سریع لباس خیس را عوض کنند و لباس خشک بپوشند و مواظب باشند باد سرد به آنها نخورد.
وی ادامه داد: بدترین کارها از دیدگاه طب سنتی کسانی‌اند که با صنایع فلزهای سنگین سر و کار دارند مانند سرب و قلع مانند کسانی که در چاپخانه کار می‌کنند یا  نقاشی‌های ساختمان انجام می‌دهند و از نظر بهداشت محیط ، وسایل و دیوارهای محل کارشان را شستشو دهند و لباس‌های مناسب بپوشند.
این پزشک و پژوهشگر طب سنتی خاطرنشان کرد: اگر این قوانین که من گفتم برای هر شغلی رعایت شود مثلاً کشاورزان هر چند وقت یکبار استراحت کند، مشغله فکری برای خودشان ایجاد کنند، صحت و سلامتشان حفظ خواهد شد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.