دمنوش‌هایی برای درمان کم‌خونی

سلامانه: کم‌خونی یا آنمی مشکلی است که افراد بسیاری در جهان با آن مواجه هستند. اگرچه کم خونی دلایل مختلفی دارد اما شایع‌ترین دلیل آن سوء جذب ماده معدنی آهن است.در ادامه با برخی از بهترین دمنوش ها برای مقابله با کم خونی آشنا می شویم.
 
 برخی دمنوش ها به واسطه محتوای اسید تانیک عملکرد نامناسبی برای جذب آهن مواد غذایی دارد. اسید تانیک می تواند از جذب آهن جلوگیری کند. به همین دلیل کارشناسان مصرف این دمنوش ها را حداقل یک ساعت پیش از وعده های غذایی پیشنهاد می کنند اما بعضی از دمنوش ها به جذب آهن موجود در مواد غذایی کمک می کند از جمله :
 دمنوش رازیانه
دمنوش رازیانه یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید برای مقابله با کم خونی مد نظر قرار دهید. برای تهیه این دمنوش به یک لیتر آب و 30 گرم برگ رازیانه نیاز دارید و به روشی مشابه با یک دمنوش عادی می توانید آن را آماده کنید.
 دمنوش نعناع
نعناع گزینه مناسبی برای افراد مبتلا به کم خونی است. نعناع مبنع خوبی برای آهن است. بنابراین ، مصرف آن دست کم یک ساعت پس از وعده غذایی، ایده خوبی است. شما می توانید دمنوش نعناع را دست کم دو بار در روز مصرف کنید. برای این کار بهتر است از برگ های تازه نعناع برای تهیه یک دمنوش خانگی استفاده کنید.
 دمنوش دارچین
 یکی دیگر از دمنوش های خوب برای مقابله با کم خونی، دمنوش دارچین است. شما به دو چوب دارچین و یک پیمانه آب برای آماده کردن آن  نیاز دارید.
آب را بجوشانید و زمانی که به نقطه جوش رسید، چوب های دارچین را به آن اضافه کنید.اجازه دهید آب برای چند دقیقه به جوشیدن ادامه دهد و سپس حرارت را خاموش کنید.
 دمنوش رزماری
دمنوش رزماری نه تنها به بهبود دستگاه گوارش کمک می کند بلکه سرشار از آهن است.شما می توانید دمنوش رزماری را به روشی مشابه با یک دمنوش عادی تهیه کنید اما بهتر است از برگ های تازه این گیاه به جای چای کیسه ای رزماری استفاده کنید.
 منابع غذایی دیگر برای مقابله با کم خونی
افزون بر نوشیدنی هایی که اشاره شد، شما می توانید برخی مواد غذایی سرشار از آهن را نیز به رژیم غذایی خود اضافه کنید. از جمله منابع غذایی خوب برای این ماده معدنی مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  گوشت قرمز، ماکیان و ماهی
  غلات کامل و حبوبات
   ریشه ها و غده های گیاهی

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif