مشکلی که شبها به سراغ افراد باهوش می‌‌رود

سلامانه:دانشمندان هشدار می‌دهند که افراد باهوش که مشغله‌ی ذهنی زیادی دارند با یکی از مشکلات شایع در هنگام خواب مواجه می‌شوند که این مشکل برای افراد تنبل و یا آسوده وجود ندارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران با مطالعه بر روی افرادی که دچار بی‌خوابی شبانه هستند دریافته‌اند که این افراد مغزی ضعیف‌تر به نسبت سایر افراد دارند.

گفتنی است، تحقیقات نشان می‌دهد علت بی‌خوابی این افراد، فعال بودن بیش از حد مغز است که مانع از خواب می‌شود. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، بی‌خوابی در افراد بزرگسال علل مختلفی می‌تواند داشته باشد مانند تب، استرس، آپنه تنفسی، مصرف غذاهای پرچرب و یا کافئین اما در صورت عدم داشتن مشکلات سلامتی بی‌خوابی می‌تواند به دلیل پردازش کارهای روزانه توسط مغز باشد. 

کارشناسان برای مقابله با این مشکل به افراد توصیه می‌کنند کارهای روزانه خود را با برنامه‌ریزی دقیق انجام دهند و شب‌ها ذهن خود را آزاد نگه داشته از فکر کردن به کارهای غیر ضروری که تنها مشغله‌ی ذهنی برای آنها تولید می‌کند جدا پرهیز کنند.

پژوهشگران با مطالعه بر روی فرآیند خواب 18 فرد بزرگسال که دچار مشکل بی‌خوابی به دلایل فوق بودند دریافته‌اند که اکثر این افراد پس از آرام سازی ذهن و برنامه‌ریزی دقیق کارها در طول ساعات روز توانسته‌اند مشکل بی‌خوابی را پشت سر بگذارند. 

مراجعه به پزشک متخصص و انجام اقدامات پزشکی توصیه می‌شود زیرا بی‌خوابی می‌تواند عوارض خطرناک سلامتی به همراه داشته باشد. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.