یادداشتی از سیدجهانگیر امیری، مشاور و زوج‌درمانگر

ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪ دختر ﺧﺎﻧﻢ‌ﻫﺎ؛ رابطه‌ها و ضابطه‌ها

سلامانه: یکی از ترفندهایی که معمولا پسرها برای دستیابی به یک دختر به کار می‌گیرند بازگو کردن جملات زیر است: «دوست دختر قبلی من بهم خیانت کرد، با من صادق نبود»، «تو با بقیه دخترها فرق داری»، «تو دختر پاکی هستی و من به خاطر پاکی تو رو انتخاب کردم» و....
اگر هم از این پسر بپرسی چرا شما را دوست دارد، جواب‌های زیر را خواهید شنید:
«دوست داشتن که دلیل نمی‌خواد»، «نمی‌دونم چرا اینقدر دوست دارم»، «چون تو با بقیه دخترا فرق داری» و ...

وقتی هم که مدت کمی از رابطه به اصطلاح شناخت برای ازدواج می‌گذرد، ادعای دوست داشتن دو طرف به میان می‌آید و پسر از دختر درخواست رابطه جنسی دارد. دلایلی که به میان می‌آورند عبارتند از:
* تو اگر منو واقعا دوست داری باید این رابطه را با من داشته باشی
* تو مرا درک نمی‌کنی من پسرم بهم فشار می‌آید اگر منو درک می‌کردی نیازهایم هم برات مهم بود
* من و تو متعلق به هم هستیم حتما که نباید اسممان در شناسنامه هم باشد که بتوانیم رابطه جنسی پیدا کنیم
* قبل از ازدواج باید با هم رابطه جنسی داشته باشیم که بفهمیم می‌توانیم پاسخگوی نیازهای جنسی هم باشیم یا نه! 
* تو حتما مرا دوست نداری که پیشنهاد رابطه جنسی‌ام را رد می‌کنی.

این شرایطی است که متاسفانه دیر یا زود اکثر دختران در روابط دوستی با آن مواجه می‌شوند. این مسائل عنوان شد تا ارائه نکات ذیل در این زمینه راهنمای این دسته از دختران باشد.

1- یک پسر چرا شما را برای ازدواج انتخاب کرده:
مسلما اکثر پسرها فردی را برای ازدواج انتخاب می‌کنند که طبق گفته خودشان دختر پاکی باشد، این موضوع را بارها به دختر بازگو می‌کنند که تو با بقیه دخترها فرق داری، تو دختر پاکی هستی...
حال سوال اینجاست به نظر شما آیا اگر پسری به پاکی شما ایمان داشته باشد، به خود اجازه می‌دهد تا به واسطه لحظاتی لذت این پاکی زیر پا گذاشته شود؟

2- پسرها عموما در پیشنهادات رابطه جنسی خود به دخترها می‌گویند اگر من را دوست داری باید به نیازم پاسخ دهی و اگر این کار را نکنی، یعنی من را دوست نداری. 
سوال اینجاست چرا یک دختر باید با زیر پا گذاشتن عفاف و پاکی خود دوست داشتن خود را به اثبات برساند؟! چرا یک پسر با خویشتن‌داری و جلوگیری از شهوت و هوس خود دوست داشتن خود را نشان ندهد؟! 
مگر نه اینکه ادعای دوست داشتن دارد و آیا به این فکر کرده‌اید که چطور می‌شود به یک پسر که قادر نیست جلوی نفس خود را بگیرد برای زندگی تکیه کرد؟
مهم‌ترین فاکتور: بیش از 90 درصد از روابطی که در آن رابطه جنسی به وجود می‌آید ازدواج صورت نمی‌گیرد.
بیش از 95 درصد از پسران هرگز راضی نمی‌شوند با کسی که رابطه جنسی به صورت کامل داشته‌اند ازدواج کنند. این خاصیت مردان است این در وجود اکثر مردان قرار داده شده است. 
گرایش‌های احساسی پسران پس از رابطه جنسی جای خود را به گرایش جنسی می‌دهد و فقط بعد از اولین رابطه جنسی رابطه دوستی شما به واسطه انجام رابطه جنسی ادامه می‌یابد. 
یک پسر جذب دختری می‌شود که دیرتر به او راه دهد نه اینکه خود را کامل در اختیار او قرار دهد البته در مورد ازدواج.
و اکثر روابطیکه در آن رابطه جنسی به وجود می‌آید (90 درصد) سرانجامی در پی ندارد. این دست هیچ مردی نیست؛ این در ناخودآگاه پسران نهفته است و غالبا آن دسته از روابطی هم که در آن رابطه جنسی به وجود می‌آید و به ازدواج ختم می‌شود به دلایلی همچون باردار شدن، جلوگیری از آبروریزی و... حتی اگر چنین هم نباشد، در زندگی زناشویی دچار مشکل می‌شوند. 
شاید شما فکر کنید دوست پسر شما متفاوت باشد، مسلما اگر تجربه کنید پی به محتویات این مقاله خواهید برد.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif