محصولات تراریخته باید دارای برچسب شوند

سلامانه: این روزها بحث محصولات غذایی تراریخته ژنتیکی خیلی مطرح است. برای خیلی از افراد این سوال مطرح شده که آیا این مواغذایی مفیدند یا مضر؟ این محصولات را مصرف کنیم یا نه؟! حتی در کشور خودمان روی برخی از روغن‌ها با حروف بزرگ درج شده «تراریخته». پس مردم حق دارند که این سوال را بپرسند. 
در خصوص محصولات تراریخته نظر دکتر محمدحسن انتظاری، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و رئیس دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را در گفت‌وگو با سلامانه پرسیده‌ایم.  
واقعیت این است که تصمیم‌گیری در این خصوص یعنی مصرف یا عدم مصرف تراریخته‌ها، خیلی سخت است. محصولات تراریخته هم موافقین خود را دارد و هم مخالفین. موافقین می‌گویند با تولید و مصرف محصولات غذایی تراریخته مشکل کمبود غذا برطرف می‌شود. یعنی سویا، ذرت، برنج، گندم یا گوجه‌فرنگی تولید می‌شود با محصول‌دهی بالا. حتی این افراد ادعا می‌کنند با محصولات تراریخته می‌توان مشکل سم و آفات را برطرف کرده و با دستکاری ژنتیکی محصولی تولید کنند که به طور ذاتی نسبت به علف‌کش‌ها مقاوم باشد و نیازی به سم‌پاشی نداشته باشد. به این ترتیب هم کشاورز سود بیشتری می‌برد و هم دیگر نگران امنیت غذایی نخواهیم بود.

درست است که همه اینها از نظر عملی امکانپذیر است ولی در کنار این، مدعیانی هم هستند که نسبت به این مساله ایراد می‌گیرند و مخالف تولید محصولات غذایی تراریخته هستند. این افراد بر این باورند که اگر ژنی دستکاری شود، ممکن است ساختار غذایی را تغییر دهد و باعث تغییراتی در بافت پروتئین، قند یا چربی و.. شده و تاثیراتی را بر سلامت و زندگی افراد داشته باشد. اگرچه موافقین این طرح می‌گویند این محصولات را روی مزارع، حیوانات و حتی در دوره کوتاه‌مدت بر انسان‌های داوطلب آزمایش می‌کنند اما این کافی نیست و ممکن است یکی دو دهه بعد یا حتی 30 سال طول بکشد تا عوارض اینها مشخص شود.

با یک آزمایش کوتاه 6 ماه یا یکی دو ساله نمی‌توان به قطعیت در مورد ایمن بودن تراریخته‌ها رسید. به خاطر همین در حال حاضر مراجع علمی هم نمی‌توانند به طور یقین و صدردصد خوب و بد بودن این مساله را تایید کنند. از طرفی، اکثر دولت‌هایی که از جنبه علمی به این قضیه نگاه می‌کنند؛ برای اینکه هم جواب موافقین و هم مخالفین را داده باشند، می‌گویند شرکت‌ها، موسسات و دولت‌هایی که غذاهای تراریخته مصرف می‌کنند، موظف هستند روی محصولات خود برچسب «تراریخته» را برنند. به این ترتیب مصرف‌کننده حق انتخاب دارند که این محصول را استفاده کند یا نه.

ناگفته  نماند که جلوی علم را نمی‌توان گرفت. علم پیشرفت می‌کند و ممکن است این پیشرفت‌ها گاها در جهت سلامت و ارتقا باشد و گاه مضر. همانند هواپیمایی که تولید شد و از آن هم در جهت مثبت و هم منفی به عنوان یک وسیله جنگنده و یک هواپیمای مسافربری استفاده شد. در حال حاضر تصمیم‌گیری قطعی در خصوص استفاده از تراریخته‌ها شاید خیلی آسان نباشد ولی حداقل با برچسب زدن بر روی این محصولات، هر کسی حق انتخاب خواهد داشت. ضمن اینکه مسوولان باید اطلاعات شفافی از لیست محصولات تراریخته موجود را بازار به مردم ایران بدهند.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif