جدیدترین رژیم‌های غذایی هوشمند چند کاره در دنیا

سلامانه : دانشمندان رژیم‌های غذایی جدیدی تدوین کرده‌اند که افراد با رعایت آنها می‌توانند چند هدف سلامتی را در یک زمان به دست آورند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران در یک تحقیق منحصر به فرد کشف کرده‌اند که رعایت رژیم غذایی برای کاهش فشار خون می تواند اثرات مؤثری بر "دفع سنگ کلیه" داشته باشد.

گفتنی است، رژیم غذایی انحصاری برای "کاهش فشار خون" در افراد مبتلا به فشار خون بالا می‌تواند مانع از شکل گیری سنگ کلیه در افراد شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پزشکان داشتن "رژیم غذایی" حاوی میوه و سبزیجات تازه، حبوبات و آجیل، لبنیات و پروتئین‌های حیوانی کم چرب، غلات تصفیه شده، مصرف کم شیرینی و شکلات را سبب پایین آمدن فشار خون و جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه معرفی کرده‌اند.

پژوهشگران مصرف کمتر موادی مانند چغندر قند، لوبیای مرمری، بلغور ذرت، کلم پیچ، بادام، سیب زمینی، سبوس برنج، ریواس و اسفناج را به دلیل دارا بودن ماده‌ای به نام "اگزالات" به افراد مبتلا به سنگ کلیه توصیه نمی‌کنند زیرا می‌تواند با ترکیب با کلسیم موجود در خون تولید سنگ کلیه نماید.

پژوهشگران همچنین مصرف میزان استاندارد از مایعات و به ویژه آب را به این دو گروه از بیماران توصیه می‌کنند زیرا موجب تصفیه شدن خون و جلوگیری از غلیظ شدن و ایجاد توده‌های معدنی در‌ آن می‌کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.