دمنوش گیاهی‌ای که زایمان طبیعی را راحت‌تر می‌کند

سلامانه: یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: گیاه مریم‌گلی خواص شگفت‌انگیزی برای سلامتی افراد به خصوص مادران باردار دارد.

داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی اظهار کرد: مریم گلی یا کلپوره گیاهی است که خاصیت‌های فراوانی برای پوست، مو و سلامتی دارد.

حاج محمد خانی گفت: بانوانی که می‌خواهند زایمان طبیعی و راحتی داشته باشند می‌توانند چهار روز قبل از از زایمان، روزانه یک فنجان دمنوش مریم گلی را میل کنند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: افراد برای درمان اختلالات کبدی، تب و سرماخوردگی، پایین آمدن قند خون و تصفیه خون پس از جوشاندن ۲۵ گرم گل و برگ گیاه مریم گلی در یک لیتر آب آن را صاف کرده روزانه دو فنجان میل کنند.

او تصریح کرد: افراد برای درمان زخم‌ها و آفت‌های مزمن دهان می‌توانند آب جوشانده غلیظ گیاه مریم گلی را با نصف مقدار آن گیاه مازو مخلوط کنند و دهان خود را با آن شستشو و ضدعفونی کنند. 

او ادامه داد: برای تقویت موی سر ۱۰ گرم گیاه مریم گلی را در یک لیتر آب بجوشانید موها را با آن شستشو دهید؛ این کار باعث کاهش چربی سر می‌شود و برای تقویت پوست و مو هم مفید است.

حاج محمد خانی بیان کرد: ۲۰ گرم کلپوره را با ۱۰ گرم اسطوخودوس را ترکیب و در یک لیتر آب بجوشانید. این دمنوش برای درمان صرع، تشنج و آرامش اعصاب بسیار مفید است. همچنین این دمنوش شادی آور است و هضم غذا را آسان می‌کند.

این متخصص و پژوهشگر طب سنتی افزود: افرادی که افت شدید قند خون دارند و از زخم معده رنج می‌برند می‌توانند ۱۰ گرم مریم گلی را در یک لیوان سرکه کهنه انگور به مدت ۲۴ ساعت بخیسانند و پس از صاف کردن سرکه را میل کنند.

حاج محمد خانی یادآوری کرد: افراد برای ضدعفونی کردن محیط به ویژه در زمان شیوع سرماخوردگی می‌توانند از بخورگیاه مریم گلی استفاده کنند.

او در پایان گفت: افراد می‌توانند گیاه مریم گلی را کوبیده و ۱۲ ساعت در آب بخیسانند و سپس بر روی زخم‌های عفونی خود ضماد کنند.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif