بهترین چای زمستانی

سلامانه: شاید برای شما هم عجیب باشد، اما بخش قابل توجهی از سیستم ایمنی بدن ما در روده‌های‌مان قرار گرفته است. بنابراین حفظ سلامت گوارشی،‌ یکی از مهم‌ترین اصولی است که می‌تواند به حفظ سلامت عمومی ما انسان‌ها در طول زمستان کمک کند.
به گزارش سرویس ترجمه سلامانه؛ گیاهان دارویی خاصی در دسترس هستند که طبع گرمی دارند،‌ گرمازا هستند و فواید زیادی به دستگاه گوارش می‌رسانند. تهیه و مصرف چای‌های گرم و تُند زمستانی با استفاده از همین گیاهان، یکی از بهترین ترفندها برای تقویت دستگاه گوارش و سیستم گردش خون در زمستان است.
ضمن اینکه یکی از خواص نعناع این است که به رفع گرفتگی قاعدگی کمک می‌کند. از آنجا که نعناع به عنوان یک شل‌کننده عضلانی عمل می‌کند، می‌تواند دردهای قاعدگی را تسکین دهد. علاوه بر این، سطح انرژی شما را بهبود می‌بخشد و خستگی روزانه‌تان با نوشیدن این نوشیدنی کاهش می‌یابد.
آنتی‌اکسیدان‌های موجود در زنجبیل نیز می‌توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما و کاهش استرس کمک کند. استنشاق بخار از چای زنجبیل و نعناع، همچنین می‌تواند به رفع گرفتگی بینی و سایر مشکلات تنفسی ناشی از سرماخوردگی یا آلرژی‌های محیطی کمک کند.

چای زنجبیل و نعناع

ترکیبات لازم برای ۴ فنجان:

-  ۲ تا ۳ عدد ریشه زنجبیل تقریبا خردشده

- یک قاشق غذاخوری از نعناع خردشده یا برگ نعناع

- یک قاشق غذاخوری از گل بابونه

- ۴.۵ فنجان آب

دستور تهیه:

- آب و زنجبیل را درون قوری بریزید.

- قوری را روی حرارت متوسط رو به بالا بگذارید.

- بعد از جوش آمدن نسبی آب، حرارت را کم کنید و درپوش قوری را بگذارید. حال اجازه بدهید که دم‌نوش شما حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بجوشد.

- حالا قوری را از روی حرارت بردارید و نعناع را اضافه کنید. دوباره درپوش را بگذارید و اجازه بدهید که دم‌نوش شما ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دیگر بجوشد.

- در ادامه بابونه را اضافه کنید و ۴ تا ۸ دیگر برای جوشیدن دم‌نوش صبر کنید. هرچه بابونه بیشتر بجوشد، طعم تلخ‌تری به دم‌نوش می‌دهد. با این‌که خواص بابونه نیز با جوشیدن، بیشتر به درون دم‌نوش رسوخ می‌کند، اما بعضی از افراد نمی‌توانند طعم تلخ آن را تحمل کنند. بنابرین، اگر طعم تلخ را دوست ندارید، بیشتر از ۴ دقیقه منتظر نمانید.

- حالا دم‌نوش را سرو کنید و از عسل به‌عنوان شیرین‌کننده کمک بگیرید.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif