نکته‌هایی که قبل از انتخاب کاغذدیواری باید بدانید

سلامانه: قبل از جست و جو در میان میلیون کاغذ دیواری موجود در بازار و خرید کاغذ دیواری مورد علاقه تان، باید به نکاتی توجه داشته باشید تا مطمئن شوید کاغذ دیواری‌ای که انتخاب کردید بهترین گزینه برای اتاق شماست. به نظر می‌آید مهم ترین مساله در خرید کاغذ دیواری میزان علاقه شما به طرح آن است، اما این یکی از مسائلی است که باید در نظر بگیرید. باید همچنین به مسائلی از قبیل فضای مورد نیاز، و ویژگی های کاغذ دیواری انتخاب شده توجه داشته باشید.
 

در این پست به نقل از architecturaldigest، نگاهی خواهیم داشت به ۵ مورد از مهمترین مواردی که باید قبل از خرید کاغذ دیواری به آن توجه داشته باشید.

به شکل اتاق خود توجه کنید.

شکل اتاق تاثیر زیادی بر روی انتخاب کاغذ دیواری مناسب دارد. به نقل از بسیاری از کارشناسان در زمینه دکوراسیون داخلی اگر تعدادزیادی در و پنجره در اتاق وجود دارد و یا اگر تابلوهای بزرگی بر روی دیوار نصب شده، این اتاق به اندازه کافی فضا برای استفاده از کاغذ دیواری ندارد. به عبارت دیگر اگر قرار است تکه کوچکی از طرح کاغذ دیواری را بر روی دیوار اتاق خود ببینید، کاغذ دیواری تاثیر و نقش خود را از دست خواهد داد و خرید کاغذ دیواری برای چنین فضایی کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد.

اهمیت مجموع مساحت دیوارهایی که قرار است با کاغذ دیواری پوشانده شود.

هر چه تعداد دیوارها بیشتر و اتاق بزرگتر باشد، هزینه ای که باید کنار بگذارید بیشتر می‌شود. این هزینه شامل خرید کاغذ دیواری و نصب آن خواهد بود. حال تصمیم با شماست. آیا می‌خواهید اتاق پذیرایی‌تان را با کاغذ دیواری بپوشانید یا مثلا فقط برای راهروی جلوی درب منزل خود کاغذ دیواری خریداری کنید. هر دو از نظر زیبایی می توانند گزینه‌های مناسبی محسوب شوند و این شمایید که باید بسته به بودجه خود یکی را انتخاب کنید.

به ابعاد طرح و نقش ها توجه نمایید.

بعد از اینکه تصمیم گرفتید برای خرید کاغذ دیواری اقدام کنید، طرح و نقش روی کاغذ دیواری را به دقت بررسی کنید. طرح‌ها و الگوهایی که در ابعاد بزرگ ارائه می شوند برای اتاق هایی که قرار است قطعه هایی از دیوار خالی بمانند مناسب‌تر است. در غیر این صورت، اگر قرار است کل دیوار با کاغذ دیوری پوشانده شمود بهتر است از کاغذ دیواری با طرح های کوچکتری استفاده شود.

در نظر گرفتن کاربرد کاغذ دیواری قبل از خرید آن.

معمولا اتاق آرایش بانوان در خانه یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده از کاغذ دیواری محسوب می‌شود. دلیل آن هم این است که از بقیه اتاق های خانه کوچکتر است و پوشاندن این اتاق کوچک با کاغذ دیواری می تواند انتخاب امن تری برای افراد خانه محسوب شود. همچنین این اتاق نسبت به حمام و توالت کمتر در معرض آب و بخار قرار دارد. درست است که اخیرا شاهد کاغذ دیواری‌های قابل شست و شو و مقاوم در برابر گرما و بخار بوده ایم، اما ممکن است بعضی از طرح ها در نسخه قابل شت و شو موجود نباشند. بنابراین، قبل از اقدام به خرید کاغذ دیواری، در نظر گرفتن این مساله که کدام اتاق قرار است پوشانده شود نکته بسیار مهمی است.

 

میزان حضور و رفت و آمد کودکان در اتاق قبل از خرید کاغذ دیواری.

قبل از خرید کاغذ دیواری باید حتما به حضور و رفت و آمد کودکان در اتاقهایتان توجه داشته باشید. بعضی کاغذ دیواری ها با حضور کودکان در محیط سازگار هستند و به راحتی کثیف و یا خراب نمی شوند، مانند کاغذ دیواری‌هایی با رنگ های تیره و یا کاغذ دیواری‌های وینیل.  اما بسیاری همانند کاغذ دیواری‌های پارچه ای که از الیاف فیبر طبیعی ساخته شده اند، قابلیت شست و شو و تمیز کردن ندارند و یا ممکن است آسیب ببینند و یا پاره شوند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif