معجزه سوپرایزهای کوچک در زندگی زناشویی

سلامانه: آیا اولین چایی که در کنار همسرتان خوردید را به یاد می آورید؟ اولین فنجان‌های اشتراکی چای خیلی لذت‌بخش بود ولی به تدریج از لذت آن کاسته شد. می‌دانید چرا؟ چون چای خوردن، کار هر روز بوده و در نتیجه، به تدریج به یک کار عادی تبدیل شده است.
اینها گفته شد تا مواظب روابط خود و همسرتان باشید؛ چراکه در زندگی زناشویی هم همینطور است، حتی رفتارهای توجه آمیز شما به همسرتان هم به گفته دکتر زینب صائمی‌، روانپزشک و مشاور خانواده نباید با گذر زمان خیلی عادی شود. چراکه شیرینی هر کاری تا میزان زیاد به تازه و نو بودن آن بستگی دارد.
در ادامه توصیه‌های دکتر زینب صائمی را درخصوص اینکه نباید از معجزه سوپرایزهای کوچک در زندگی‌تان غافل شوید، بخوانید.  
لازم است که شما شگفتی های کوچک زیادی را وارد رابطه تان کنید که طیفشان از گفتن یک جمله عاشقانه تا فراهم آوردن یک شام عجیب گسترده است. 
* البته فراموش نکنید که متعجب کردن های کوچک وقتی ارزشمند است که بر اساس خواسته‌ها و نیازهای همسرتان تنظیم شده باشند.
* مطمئن باشید همسرتان در خلال گفته‌هایش از علائق واقعی خود، زیاد حرف زده و اگر شما نیاز های او را نمی‌شناسید، حتما توجه کافی به حرف‌هایش نداشته‌اید. 
* جملاتی مانند : «روزی باید فلان کتاب را بخرم»  یا «چقدر دوست دارم فلان فیلم را ببینم »، اینها عبارت‌های نا آشنایی نیستند، فقط به کمی توجه نیاز دارند. آنها را جایی یادداشت کنید و سر فرصت با تهیه آنها، همسرتان را دچار حیرت کنید.
 * وقتی بر اساس حرف‌های خود همسرتان، او را حیرت زده کنید، امکان مرتکب شدن اشتباه خیلی کم می‌شود. خودتان را متعهد کنید که لااقل ماهی یکبار همدیگر را شگفت زده کنید. این کار به طور قطع رابطه ی شما را شادتر خواهد کرد.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif