میوه‌ای خوشبو که مانع سقط جنین می‌شود

سلامانه: این میوه کم کالری؛ تاثیر مثبتی در کاهش حالت تهوع دارد و ویتامین C موجود در آن برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است. ميوه نارس آن، طعمی گس و قابض‌ دارد اما نوع رسيده‌اش شيرين، مطبوع و معطر است.
و به گفته یک متخصص طب ایرانی مصرف این میوه خوشبو، به زنان باردار توصیه می‌شود چراکه باعث تقویت رحم شده و از سقط جنین پیشگیری می‌کند.

دکتر محبوبه ابریشم‌کار در گفت‌وگو با سلامانه با بیان این مطلب گفت: در این فصل توصیه می‌شود که «به»های رسیده و درشت و شیرین را جدا کرده و از آن «چیپس به» تهیه شود. چراکه علاوه بر خواص ذکر شده برای آن، میوه «به» مفرح،  مقوی دل و دِماغ و معده و مسرت افزای روح است.  
وی در ادامه افزود: از منظر طب سنتی، طبیعت میوه «به» شیرین، معتدل و مایل به حرارت و تری است و برای تهیه چیپس «به» در ابتدا باید به صورت ورقه‌های نازک برش داده شود و سپس در حرارت اتاق خشک شود.  
دکتر ابریشم‌کار با بیان این نکته که میوه «به» می‌تواند هم ملین باشد و هم منجر به یبوست‌ شود، گفت: اگر میوه «به» بعد از غذا مصرف شود، ملین است و در صورتی که به صورت ناشتا یا با معده خالی این میوه خورده شود، ممکن است سبب یبوست شود.
وی همچنین گفت: از دیگر خواص این میوه می‌توان به ضد تهوع بودن آن اشاره کرد و اینکه در درمان وسواس، سردرد، درد معده و قلب، نزله، ریفلاکس، بی‌اشتهایی موثر است.
دکتر ابریشم‌کار در نهایت خاطرنشان کرد: استفاده از «به» برای پیشگیری از سقط، رفع بدبویی دهان و تقویت کبد و معده و رحم کاربرد دارد و از دیگر فرآورد‌ه‌های «به» می‌توان «سکنجبین به»، «رب به»، «چای به» و «مربای به» را نام برد که همه پرخاصیت و مفید هستند. ضمن اینکه مصلح این میوه، عسل و انیسون است به خصوص اگر میوه «به» شیرین نباشد.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif