حاشیه‌نشینان از پوشش بیمه‌ای برخوردار نیستند

سلامانه :  رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: حاشیه‌نشینی یکی از معضلات شهرنشینی است که این افراد هیچ نوع پوشش بیمه‌ای ندارند.

به گزارش ایسنا دکتر محمد شکاری در چهارمین همایش سراسری مدیران ارشد بیمه سلامت کشور در بندرعباس افزود: مسائل بهداشتی مربوط به حاشیه نشینان یکی از دغدغه‌های مهم حوزه بهداشتی است که این مهاجران و حاشیه نشینان شهرها برای دریافت خدمات بهداشتی درمانی هیج گونه بیمه‌ای ندارند.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های بیماری در بیماری‌های خاص و... بسیار سنگین است، خاطرنشان کرد: بیماران خاص، صعب‌العلاج، بیماری‌های نادر باید تحت پوشش صددرصدی بیمه قرار گیرند تا هزینه‌ها آنها کاهش یابد.

این مقام مسئول، تعرفه گذاری واقعه‌ای را یکی از راههای مهم عدم ارتباط مالی بیمار و پزشک عنوان کرد و گفت: در صورت تعرفه‌گذاری واقعه‌ای در نظام سلامت بسیاری از مشکلات این حوزه رفع می شود و سیستم سلامت بهتر می‌تواند ارایه خدمات کند.

قائم مقام وزیر بهداشت در استان هرمزگان یادآور شد: آشنایی پزشکان متخصص چه در بخش دولتی و خصوصی به اقتصاد سلامت یکی از نیازهایی است که باید بیشتر به آن توجه شود.

شکاری خاطرنشان کرد: تقویت نظام بهداشتی یکی از اولویت‌های حوزه بهداشتی در دولت یازدهم است و بازسازی و نوسازی مجدد سیستم بهداشتی حمایت بیمه سلامت را می‌طلبد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.