افکار منفی خود را به افکار سازنده تبدیل کنید

سلامانه : برای مثبت‌اندیشی باید به ذهنتان رشد، به موفقیت رسیدن و به‌دست آوردن نتیجه مطلوب را بیاموزید. کسانی وجود دارند که حقیقت مثبت‌اندیشی و تاثیرات آن را پذیرفته‌اند...

 بقیه آن را چیزی بیهوده می‌دانند و هر کسی که این حقیقت را بپذیرد و به آن اعتقاد داشته باشد را مسخره می‌كنند. برخی افراد مثبت‌اندیشی را پذیرفته‌اند اما نمی‌دانند چطور از آن بهره بگیرند و نیز بعضی افراد به واسطه کتاب‌ها، مقالات و سخنرانی‌ها، مجذوب این حقیقت شده‌اند. این همان موضوعی است که شایع شده است. 

در میان این افراد کسانی را می‌بینیم که مثبت‌اندیشی را توصیه می?کنند، در حالی که خودشان به این نصیحت عمل نمی‌کنند. برخی نیز این حقایق را اصلا جدی نمی‌گیرند یا حتی نمی‌دانند چطور ذهنشان را به مثبت‌اندیشی عادت دهند. از خود بپرسید چند نفر را سراغ دارید که معنای قدرت مثبت‌اندیش بودن را می‌دانند؟

با مثبت‌اندیشی، احساس خوبی را تجربه خواهیم کرد و می‌توانیم نتیجه دلخواه خودمان را در ذهن ترسیم کنیم. همین مساله باعث باز شدن دیدمان می‌شود و انرژی بیشتری جذب می‌کنیم و در نتیجه مسرور می‌شویم. در کل مثبت‌اندیشی، امید داشتنو شادی و موفقیت را به دنبال خواهد داشت. حتی سلامت ما هم تحت‌تاثیر مثبت‌اندیشی قرار می‌گیرد. به ما اعتماد به نفس می‌بخشد. تن صدای ما قوی‌تر می‌شود و حالت فیزیکی بدنمان نشان‌دهنده احساس درونی‌مان می‌شود. 

آیا تعجبی دارد که بخواهیم همیشه کنار افراد مثبت‌اندیش باشیم و از افراد منفی‌باف دوری کنیم؟ 

همیشه کسانی وجود دارند که بخواهند به ما یاری برسانند. اگر کسی مثبت‌اندیش باشد و از نمایش جنبه منفی خود اجتناب کند، حتما کسی است که به یاری شما بشتابد. 

منفی‌اندیشی حس ناخوشایند غمگین بودن را درپی دارد. وقتی اندیشه منفی شکل می‌گیرد موادی در بدن تولید می‌شود که باعث کسالت، ناامیدی و احساس شکست می‌شود. 

چطور می‌شود مثبت‌اندیشی را تمرین کرد؟ 

وقتی به موضوعی فکر می‌کنید به نقاط مثبت آن توجه کنید. این قدرت ذهنی باعث ساخته شدن زندگی شما می‌شود. این تصویر‌سازی اغلب به‌صورت ناخودآگاه انجام می‌شود اما امکان انجام این روند به‌صورت آگاهانه هم وجود دارد حتی اگر ایده این موضوع هم عجیب به نظر برسد ارزش امتحان کردن را دارد چون چیزی برای از دست دادن وجود ندارد. 

هر چیزی که دیگران راجع به شما می‌گویند را نادیده بگیرید حتی اگر متوجه شدند روش زندگی کردن خود را تغییر داده‌اید. 

از تصویر‌سازی خود برای ساختن آنچه مطلوب است، استفاده کنید. 

در صحبت‌هایتان از لغات مثبت استفاده کنید. 

کمی لبخند بزنید چون کمک می‌کند مثبت بیندیشید. 

از اینکه فکری منفی به ذهنتان خطور کند آگاه شوید و آن را به فکری سازنده تبدیل کنید. اگر دوباره فکر منفی به ذهنتان خطور کرد آن را با اندیشه‌ای مثبت جایگزین کنید. 

هیچ‌گاه از اینکه تلاش می‌کنید اندیشه مثبت را جایگزین اندیشه منفی کنید دلسرد نشوید چون درحال تمرین دادن ذهن به مثبت‌اندیشی هستید. 

هیچ تفاوتی نمی‌کند که در چه شرایطی به سر می‌برید؛ فقط به نتیجه دلخواهتان فکر کنید تا شرایط نیز براساس اندیشه مطلوب شما تغییر کند. 

منبع: گاردین

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.