کودکان کتاب‌خوان، پولدارتر خواهند شد!

سلامانه: به تازگی محققان ایتالیایی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند کودکانی که بیشتر کتاب می‌خوانند در سال‌های آینده زندگی خود درآمد بیشتری کسب می‌کنند.
بر اساس یافته‌های محققان دانشگاه پاوودای ایتالیا به نظر می‌رسد این کودکان در آینده قدرت اقتصادی بیشتری دارند و از ذهن خلاقانه‌تری برخوردار هستند.
به نقل از تلگراف، محققان تخمین زدند که آموزش و تحصیلات تأثیر بسیاری بر رفتار و طرز برخورد کودکان در بزرگ سالی دارد. افراد برای انجام کار خود به درستی و یافتن فرصت‌‍‌های بهتر شغلی نیاز به شانس ندارند. داشتن فرصت‌های مناسب شغلی مستلزم دارا بودن سواد انجام کار در یک رشته خاص و دانش کلی سخن گفتن، طرز برخورد و اخلاق کاری فرد است.
در این تحقیق تمایزی بین افرادی که در مناطق شهری زیسته‌اند با ساکنان مناطق روستایی ایجاد شده است و این سؤال مشترک از آن‌ها انجام شد که تا10 سالگی چه کتاب‌هایی را خوانده‌اند. در مقایسه، افراد کتاب‌خوان فرصت‌های شغلی بهتری نسبت به بقیه خواهند داشت. شاید دلیل اهمیت کتاب‌خوانی این است که سبب می‌شود کودکان ترغیب به خواندن بهتر درس‌های‌شان در مدرسه شوند.
ز طرف دیگر وجود کتاب در یک خانه نشانه خوب بودن شرایط اجتماعی و اقتصادی خانه است. پیشتر مطالعاتی انجام شده بود که در مجله روان‌شناسی پدیاتریکس منتشر شد که نشان داد، خواندن کتاب با صدای بلند مزیت‌‌های بسیار زیادی هم برای کودکان و هم برای والدین آن‌ها دارد. 
نتایج این مطالعه نشان داد که خواندن کتاب با صدای بلند منجر به تقویت حس مهربانی والدین، بهبود کیفیت روابط آن‌ها با کودکان‌شان و حتی کاهش استرس و افسردگی در والدین می‌‌شود. همچنین منجر به تقویت مهارت‌‌های شناختی ذهن کودکان از جمله توانایی تفکر، توانایی حل مسئله و توانایی تصمیم گیری می‌‌شود و مشکلات رفتاری آن‌ها را کاهش می‌‌دهد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif