سلامت را هدیه بدهید

سلامانه : عید نزدیك است و لطف آن به عیدی‌هایی است كه می‌دهیم و می‌گیریم. بعضی‌ها دوست دارند برای عیدی دادن انتخاب‌های متفاوتی داشته باشند و چیزی هدیه بدهند كه به كار طرف مقابلشان بیاید و برایش مفید باشد...

زندگی مثبت نوشت:


وسایلی كه برای حفظ سلامت و كنترل عواملی مثل قند، فشارخون، وزن و حتی درجه حرارت بدن در خانه استفاده می?شوند، می‌توانند انتخاب خوبی باشند و نشان دهند سلامت كسی كه به او عیدی می‌دهید، برایتان اهمیت دارد. چند نوع از رایج‌ترین این وسایل را به شما پیشنهاد داده‌ایم و حدود قیمتشان را هم می‌گوییم تا بدانید با چه بودجه‌ای، كدام یك را می‌توانید انتخاب كنید.

تب‌سنج (ترمومتر)

این هم وسیله‌ای مناسب است كه در همه خانه‌ها به كار می‌آید، مخصوصا اگر كودكی هم داشته باشند. بیشتر تب‌سنج‌های امروز، دیگر استوانه‌ای شیشه‌ای و با جیوه- شبیه آنچه قبلا در مطب‌ها بود و پزشك آن را از یك شیشه محتوی الكل درمی‌آورد و در دهانمان می‌گذاشت- نیست و دیجیتالی شده است. البته كه كار با این انواع جدید هم بسیار راحت‌تر است.

این تب‌سنج‌ها دقت بالایی دارند و بعضی از آنها درجه تب را هم به فارنهایت و هم سانتی‌گراد نشان می‌دهند. آنها حافظه و باطری دارند و بعضی از آنها از طریق گوش و برخی در دهان، زیربغل و مقعدی، درجه حرارت بدن را اندازه می‌گیرند.

این دستگاه‌ها ضدآب هستند و می‌توان آنها را ضدعفونی كرد. اگر قصد دارید برای دوستان یا نزدیكانتان تب‌سنج مناسبی هدیه بگیرید، باید حداقل 130هزارتومان هزینه كنید.

 

گلوکومتر

اگر دوست یا یكی از نزدیكانتان به دیابت مبتلاست و هنوز دستگاه اندازه‌گیری قندخون یا همان گلوكومتر ندارد، بهترین هدیه‌ای كه می‌توانید به او بدهید، همین دستگاه است چون باعث می‌شود اگر قندخونش بالاتر یا پایین‌تر از حد طبیعی بود، متوجه شود و اقدام‌های لازم را انجام دهد.

اگر می‌خواهید برای خرید بروید، از فروشنده بخواهید دستگاهی به شما بدهد كه حداقل امكان خطا را داشته باشد.

در جعبه‌های گلوكومتر معمولا نوار مخصوص و سوزن هم وجود دارد ولی اگر دلتان می‌خواهد بیشتر برای دوستانتان مایه بگذارید، می‌توانید جداگانه یك بسته‌ نوار و یك بسته سوزن هم برایش بخرید البته حتما نواری تهیه كنید كه هولوگرام وزارت بهداشت را داشته باشد و تاریخ مصرفش نگذشته باشد. 

یادتان باشد سراغ دستگا‌ه‌های رایگانی كه تبلیغ آن زیاد دیده می‌شود، نروید چون احتمالا یا سوزن و نوار را گران‌تر به شما می‌دهند یا دستگاه بی‌كیفیتی است كه به زودی خراب یا سوزن و نوارش در بازار نایاب خواهد شد.

گارانتی، صفحه نمایشگر با اندازه مناسب، اصل بودن، داشتن حافظه و اندازه دستگاه هم از دیگر نكته‌هایی است كه باید به آنها توجه كنید.

قیمت دستگاه‌های گلوكومتر خوب از 70هزارتومان به بالاست و نوار قندخون 30 هزارتومان به بالا قیمت دارد.

دستگاه‌های اندازه‌گیری فشارخون

این دستگاه‌ را كه انواع مختلفی هم دارد، می‌توانید به كسانی كه فشارخون بالایی دارند یا حتی مدام دچار افت فشارخون می‌شوند هدیه بدهید تا شاید باعث شود با اندازه‌گیری مداوم فشارخونشان، حواسشان بیشتر به سلامتشان باشد و نكته‌هایی را رعایت كنند.

فشارسنج‌ها انواع مختلف مكانیكی(غیراتوماتیك) و دیجیتالی دارند و معلوم است كه برای آدم‌های عادی كار با نوع دیجیتالی این دستگاه كه انواع مختلفی از مچی، بازویی، معمولی و... دارد، راحت‌تر است. بعضی از فشارسنج‌ها سرعت و تعداد ضربان‌ قلب را هم نشان می‌دهند.

از آنجا كه معمولا در افرادی كه سن بیشتری دارند فشارخون نوسان دارد و بالاست، هنگام خرید دستگاه اندازه‌گیری فشارخون، به صفحه LCD یا نمایشگر آن توجه كنید كه كوچك نباشد.

خاموشی خودكار دستگاه بعد از استفاده، برقی یا باطری‌خور بودن، كاركرد آسان، گارانتی، داشتن، كیف مناسب و... از نكته‌های مهمی است كه باید به آن توجه كنید. اگر قصد دارید نوع مچی این وسیله را بخرید، حواستان باشد كه اندازه بعضی از آنها كوچك است و اگر كسی كه برایش این دستگاه را تهیه می‌كنید، كمی چاق باشد، ممكن است برایش مناسب نباشد. قیمت دستگاه‌‌های فشارخون از 80 هزارتومان به بالاست.

 

وزنه

اگر دوستی دارید كه اضافه‌وزن دارد یا روی وزنش حساس است و مدام می‌خواهد آن را اندازه بگیرد تا مبادا چاق یا لاغر شده باشد، پیشنهاد می‌كنیم به او یك ترازوی خانگی انداز‌ه‌گیری وزن هدیه بدهید.

این ترازوها در بازار با طرح‌های بسیار متنوع و در دو نوع مكانیكی و دیجیتالی وجود دارند. اگر تصمیمتان تهیه این وسیله بود، باید به استحكام، دقت، اندازه صفحه، سطح گسترده، خاموش شدن خودكار، ضدضربه بودن، ایمنی و گارانتی آن توجه كنید.

بعضی ترازوها تا 150 و برخی از 180 كیلوگرم وزن را نشان می‌دهند و دقت آنها بسیار زیاد است.

برای تهیه این دستگاه حداقل باید 100هزارتومان كنار بگذارید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.