وقتی یک دختر در رابطه عاطفی، از طرف پسر طرد می‌شود!

سلامانه: در روابط دختران و پسران پیش از ازدواج، دختران، آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به پسرها دارند.
یک روان‌پزشک، مشاور و زوج‌درمانگر با بیان این مساله در گفت‌وگو با سلامانه گفت: بیشتر دختران به دلیل فرار از تنهایی یا با توجه به این که در یک زمان به ندرت به بیش از یک نفر دل می‌بندند و وابسته می‌شوند، احتمال اینکه بعد از به هم خوردن رابطه دوستی، متحمل ضربات روحی شدیدتر شوند، بیشتر است.
دکتر زینب صائمی با بیان اینکه اگر دختری در یک رابطه از طرف یک پسر طرد شده، باید سعی کند از تنهایی اجتناب کند، گفت: در این شرایط فرد باید بپذیرد که او فقط بخشی از زندگی‌اش بوده و قرار نیست با پایان این رابطه، زندگی او هم به پایان برسد!
وی همچنین گفت: تنهایی باعث می‌شود فرد طردشده، مرتب خاطرات گذشته را مرور کند و افکار منفی و باورهای غیرمنطقی را به ذهنش راه دهد. بنابراین باید مراقب باشد برای فرار از تنهایی وارد رابطه ناسالم دیگری نشود چراکه یک تجربه تلخ دیگر می‌تواند جراحات جبران ناپذیری بر روح و روان یک دختر وارد کند.
این روانپزشک همچنین تاکید کرد: حتی اگر امکان بازگشت به رابطه وجود داشته باشد، دختران باید قبل از هر اقدامی دوباره این رابطه را مورد تجدید نظر قرار دهند و به آینده آن فکر کنند. از خودشان بپرسند آیا این ارتباط می‌تواند یک رابطه دراز مدت باشد که به نیازهایشان به طور متعهدانه‌ای پاسخ دهد و با استفاده از تکنیک حل مساله، مزایا و معایب رابطه با این فرد در طولانی مدت را مجددا بررسی کنند.
 
دکتر صائمی با تاکید بر این مساله که در صورت وجود هر گونه تردیدی، از ورود دوباره به رابطه قطع شده باید خودداری کرد، گفت: در این شرایط فرد باید کپارچگی روانی خود را حفظ کند یعنی به جای این که فکر کند پسری که از او جدا شده، تمام زندگی‌اش بوده است به این فکر  کند که او فقط بخشی از زندگی او بود و قرار نیست با پایان این رابطه زندگی‌اش هم به پایان برسد. درصورتی هم که نادیده گرفته شدن و فشار روانی طردشدن از رابطه توسط طرف مقابل برای دختران زیاد است و احساس تنهایی می‌کند، بهتر است  در این رابطه با فردی متخصص و  مشاور گفت و گو و احساسات خود را بیان کند تا برای رهایی از این تنهایی  تصمیم اشتباهی نگیرد که منجر به خدشه دار شدن روح و روانش شود یا به دلیل ضربه بدی که خورده بعدها از اعتماد و برقراری ارتباط  واهمه و ترس داشته باشد. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif