محققان دانشگاه جندی شاپور اهواز

بیماران کبدچرب غیر الکلی سیاه دانه مصرف کنند

سلامانه: اگرچه اظهار نظرهای درستی در ارتباط با شیوه مدیریت طب سنتی در کشور وجود دارد اما نمی‌توان کارکرد آن را زیر سؤوال برد. محققان دانشگاه جندی شاپور اهواز اعلام کردند که بیماران کبد چرب غیر الکلی برای بهبود وضعیت روغن سیاه دانه مصرف کنند.

به گزارش سلامانه، تقابل طب سنتی و پزشکی نوین وارد مرحله جدی‌تری شده است. با وجود اختلاف نظرهای جدی پزشکی نوین با طب سنتی اما گرایش به تحقیقات در ارتباط با کارکردهای پزشک خانواده شهری را نمی‌توان نادیده گرفت.

استفاده از سیاه دانه و مشتقات آن به صورت جدی مورد توجه محققان و اطبای طب سنتی قرار دارد و هر از چندگاهی اطلاعاتی درباره طرح‌های تحقیقاتی آنها منتشر می‌شود.

در آخرین پروژه تحقیقاتی انجام شده در ارتباط با خواص روغن سیاه دانه که نمی‌توان از کنار آن به راحتی گذشت، مربوط به محققان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توسط محمد رشید مایوان انجام شده است.

در این پروژه تحقیقاتی اعلام شده است که روغن سیاه دانه می‌تواند باعث بهبود بیماری کبدچرب غیرالکلی در انسان شود.

محققان این دانشگاه اعلام کردند، با افزایش شیوع چاقی و کبدچرب غیرالکلی، پیشگیری و درمان به موقع این اختلال می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های درمانی برای جامعه و کاهش اشغال تخت‌های بستری در بیمارستان گردد.

روغن سیاه دانه خوراکی باعث بهبود التهاب و اختلالات لیپیدی و قند خون در بیماران مبتلا به کبد چرب غیر الکلی می‌شود. 

استفاده از روغن سیاه دانه خوراکی توسط پزشکان و کارشناسان تغذیه برای افراد مبتلا به کبد چرب غیر الکلی و افراد مبتلا به چاقی شکمی پیشنهاد می‌شود.

 

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif