عضو کمیته بیمه سلامت ایران:

برای کاهش بیماری‌های قلبی و سکته مغزی؛ سالم زندگی کنید

سلامانه: عضو کمیته بیمه سلامت ایران گفت: شیوه زندگی سالم شامل حداقل 30 دقیقه تمرین‌های ورزشی منظم روزانه، رژیم غذایی حاوی میوه، سبزی و گوشت‌ ازجمله مصرف منظم ماهی و عدم استعمال دخانیات می‌تواند بار بسیاری از بیماری‌های قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد.

به گزارش سلامانه به نقل از آی‌هینا، دکتر امیر پیروزیان در خصوص پیشگیری از حمله قلبی و سکته مغزی بیان کرد : ما می‌دانیم که عده‌ای از ما با خطر بیشتری در مقایسه با دیگران روبرو هستیم. متاسفانه حتی کسانی که در معرض خطر پایین قرار دارند می‌توانند به حمله قلبی یا سکته مغزی دچار شوند و بنابراین همه باید آماده باشند که اگر علائمی پیدا کردند به سرعت به پزشک مراجعه کننند. 

عضو کمیته بیمه سلامت ایران ادامه داد: تنگی شریانی یک عارضه عروقی شایع می باشد .کلسترول بالای خون، دیابت، چاقی، مصرف سیگار و فشارخون بالا از علل اصلی بروز این مشکل ودرنهایت سکته قلبی ومغزی هستند.

پیروزیان افزود: افرادی که سطوح بالاتر کلسترول دارند سریع‌تر به سمت تنگی عروق پیش‌ می‌روند. کاهش کلسترول و تری‌گلیسیرید در این افراد می‌تواند روند تنگ شدن را کند نماید. روند تخریب عروق در دیابتی‌ها سریع‌تر از غیردیابتی‌هاست. کنترل بهتر دیابت پیشرفت بیماری عروق را به تاخیر می اندازد.

عضو کمیته بیمه سلامت ایران گفت: چاقی یکی از مهمترین عوامل در ایجاد دیابت نوع 2 است. کنترل وزن می‌تواند به کاهش دیابت و به دنبال آن کاهش بیماری قلبی منجر شود. همچنین دود سیگار ممکن است به دیواره عروق آسیب وارد کند و روند تنگ شدن عروق را سرعت بخشد. فشار خون بالا نیز تنش بیشتری بر عروق خونی و خود قلب و کلیه ها وارد می‌کند. این امر می‌تواند روند تنگ شدن عروق را سرعت بخشد یا به پارگی عروق کوچک مغزی منجر شود.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif