درمان سرفه با روغن اکالیپتوس

سلامانه: اوکالیپتوس یک روغن معطر برای درمان سرفه است زیرا به عنوان خلط آور عمل می‌کند و از این طریق به تصفیه بدن از میکرو ارگانیسم‌ها و سمومی که باعث بیماری می‌شوند، کمک می کند.
به گزارش سلامانه، همچنین رگ‌های خونی شما را منبسط می کند و اجازه می دهد تا اکسیژن بیشتری وارد ریه‌های شما شود، که زمانی که به طور مداوم سرفه می کنید و برای تنفس خود دچار مشکل می شوید، می تواند مفید باشد.
علاوه بر این، جز اصلی موجود در روغن اکالیپتوس تاثیر ضدمیکروبی ای بر بسیاری از باکتری  ها، ویروس  ها و قارچ  ها دارد.
بهترین راه برای استفاده از روغن اکالیپتوس به عنوان یک روغن معطر در درمان سرفه، پخش ۵ قطره از آن در خانه، به خصوص درست قبل از خواب است.
همچنین می توان به طور روزانه اکالیپتوس را به سینه و گردن مالید تا شدت سرفه را کاهش دهد، اما تنها از مقدار بسیار کم آن استفاده کنید؛ با ۱ – ۲ قطره شروع کنید.
راه عالی دیگر برای استفاده از اکالیپتوس و دیگر روغن  های مفید برای سرفه، تهیه یک کرم خانگی است که با روغن زیتون، روغن نارگیل، موم، نعناع و اوکالیپتوس درست می شود.
به خاطر داشته باشید، اکالیپتوس نباید به طور روزانه برای کودکان زیر ۲ سال استفاده شود و زمانی که در کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، ابتدا آزمایشی انجام دهید تا مطمئن شوید که باعث بروز واکنش  های مضر پوستی نمی شوند. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif