درمان سرفه با نعناع

سلامانه: روغن نعناع یک روغن معطر عالی برای گرفتگی سینوس ها و سرفه است زیرا هم حاوی منتول و هم دارای خاصیت ضد باکتری و ضد ویروسی است.
منتول دارای اثر خنک  کنندگی بر روی بدن بوده و به علاوه قادر به بهبود جریان هوا در زمان پر کردن سینوس  ها است. نعناع همچنین می تواند خارش گلو را که باعث خشک شدن آن می شود، تسکین دهد. همچنین این روغن دارای اثرات ضد سرفه و ضد اسپاسم است.
تحقیقات انجام  شده بر روی بزرگسالان سالم نشان می دهد که روغن نعناع، ماهیچه  ها را آرام کرده و تنفس را بهبود می بخشد، به همین دلیل است که ورزش  کاران اغلب برای افزایش عملکرد ورزشی خود از آن استفاده می کنند. این خواص به نعناع این امکان را می دهد تا شدت سرفه را کاهش داده و میزان و توانایی تنفس شما را بهبود بخشد.

بهترین راه برای استفاده از فواید روغن نعناع برای کاهش سرفه و بهبود شرایط تنفسی، پخش کردن ۵ قطره از آن در خانه یا محل کار است. یا به طور مستقیم از بطری تنفس کنید و یا ۲ – ۳ قطره از آن را به طور روزانه به سینه، پشت گردن و شقیقه  ها بمالید.
زمانی که به طور روزانه از نعناع استفاده می کنید، می توانید آن را به تنهایی به کار برده یا آن را با روغن نارگیل و روغن اکالیپتوس ترکیب کنید تا ماده ای کرم مانند ایجاد کنید.
به یاد داشته باشید که مقدار کمی نعناع هم اثر بالایی دارد، پس در ابتدا با مقادیر کم شروع کنید. به علاوه، آن را بیش از حد به چشمان خود نزدیک نکنید، زیرا می تواند باعث التهاب شود.
از روغن نعناع بر روی پوست کودکان زیر ۲ سال استفاده نکنید.

سلام دکتر

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif