تاثیر امواج موبایل بر نوزادان

سلامانهم دو مطالعه مرتبط ارتباط احتمالی قرار گرفتن جنین در معرض امواج موبایل و بروز مشکلات رفتاری، از جمله بیش فعالی را نشان می‌دهد. اما مشکلات رفتاری می‌تواند دلایل متعددی نیز داشته باشد از جمله عدم توجه والدین به کودک در هنگام استفاده از موبایل.
متخصصان نگران هستند که مغز نوزادان به دلیل جمجمه نازک‌تر ممکن است در برابر تاثیرات پرتوی ساطع شده توسط تلفن‌های همراه آسیب پذیرتر باشد. مطالعات مدل سازی شده نشان داده مغز نوزادان تابش بیشتری نسبت به بزرگسالان جذب می‌کند.

چطور نوزاد را از امواج موبایل محافظت کنید

خبر خوب این است که مواردی وجود دارد که می‌توانید برای محافظت خود و فرزندتان از امواج موبایل استفاده کنید. برای درک تاثیرات امواج بر سلامت ابتدا باید بدانید تلفن‌های همراه چطور کار می‌کنند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها درباره امواج موبایل چنین توضیح می‌دهد:

  • برای پیشگیری از قرار گرفتن نوزاد و کودک در مقابل امواج تلفن همراه، زمانی که وسیله را در اختیارش قرار می‌دهید آن را در حالت پرواز قرار دهید.

  • زمانی که از اینترنت موبایلتان استفاده نمی‌کنید وایرلس و اینترنتش را خاموش کنید تا میزان امواج گوشی کاهش پیدا کند. برای اولین قدم حتما وای فای گوشی را هنگام خواب خاموش کنید.

  • به منظور جلوگیری از افزایش قرار گرفتن در معرض تابش در جایی که پوشش وای فای ضعیف است از آن استفاده نکنید. درباره تاثیر امواج موبایل بر سقط جنین بیشتر بخوانید.

  • هنگام استفاده از تلفن همراه از بلندگو یا هدفون استفاده کنید. برای محافظت از کودک در برابر اشعه به هیچ عنوان نباید از تلفن همراه استفاده کند اما در صورتی لزوم بهتر است از بلندگو برای گفتگوی کودک با تلفن همراه استفاده شود.

  • بهتر است بیشترین فاصله را با تلفن همراه داشته باشید تا از میزان قرار گرفتن در معرض اشعه جلوگیری کنید. به عنوان مثال زمانی که نوزاد در بغل شماست از تلفن همراه استفاده نکنید و آن را در گهواره با کالسکه نوزاد قرار ندهید.

  • همه سازندگان موبایل توصیه می‌کنند تلفن همراهتان را دست کم 5 میلی‌متر از بدن یا مغزتان دورتر نگهدارید. البته این فاصله در مورد برخی گوشی‌ها به 10 میلی‌متر می‌رسد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif