با مصرف این مواد غذایی بدن‌تان را از ید سرشار کنید

سلامانه : در حدود 300 میلیون نفراز مردم دنیا دچارنقص "غده تیروئید" هستند واحتمالا بیش از نیمی از آنها از مشکل خود آگاهی ندارند.

دکتر شهین یاراحمدی متخصص غدد داخلی و متابولیسم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: "کمبود ید" در رژیم غذایی ممکن است باعث ناباروری شود زیرا کمبود ید شایع‌ترین علت کم‌کاری تیروئید در سراسر جهان شناخته شده است.

وی ادامه داد:‌ تعیین مقدار دقیق یدی که به بدن شما می‌‌رسد ممکن است دشوار باشد ولی اگر به مقدار کافی ماهی و نمک یددار مصرف نکنید ممکن است به کمبود ید دچار شوید "زنان باردار"باید حتما با پزشک خود مشورت کنند تا مشخص شود که باید قرص ید مصرف کنند یا باید در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد کنند.

یاراحمدی تصریح کرد: وجود نشانه به تنهایی برای تشخیص "اختلال تیروئید" کافی نیست بلکه جهت صحت فرآیند تشخیص "آزمایش خون" نیز لازم است در ابتدای مرحله آزمایش تیروئید باید به متخصص غدد درون‌ریز مراجعه کرد.

وی در پایان اظهار داشت: متخصص برای تشخیص صحیح بیماری و کمک به شما آزمایش‌های دیگری چون معاینه و اسکن تیروئید را انجام خواهد داد و همچنین علایم و نشانه‌های فردی شما را بررسی خواهد کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.