پیامِ تسلیت برای درگذشت گنجینه بزرگ بازیگری ایران

سلامانه: ولی الله شیراندامی بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون عصر جمعه ۱۱ بهمن در بیمارستان رسول اکرم(ص) درگذشت.

ولی الله شیراندامی بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، پس از سال‌ها درگیری با بیماری در بیمارستان رسول اکرم(ص) دارفانی را وداع گفت. ولی‌الله شیراندامی ۳ فروردین ۱۳۱۰ در مرو به دنیا آمد.
آخرین نمایش به کارگردانی این هنرمند فقید با عنوان «هنر کمدی» نوشته ادواردو فیلیپو سال ۹۱ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت. وی همچنین بعد از اجرای این نمایش، کتاب «تحلیل کارگردانی نمایشنامه مرگ پیشه ور» را تالیف کرد که توسط انتشارات نمایش چاپ شد.
دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ضایعه فقدان این بازیگر و کارگردان برجسته را به جامعه هنری کشور و خانواده آن هنرمند فقید تسلیت گفته و برای بازماندگان طلب صبر دارد.
 

شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی با ارسال پیامی، درگذشت ولی‌الله شیراندامی ، بازیگر و کارگردان پیشکسوت هنرهای نمایشی را تسلیت گفت.

متن پیام شهرام کرمی به این شرح است:

«درگذشت ولی‌الله شیراندامی، فقدان هنرمند پیشکسوتی است که به حق می‌توان او را بخشی از تاریخ شفاهی تئاتر ایران نامید. بزرگ‌مردی که فعالیت در عرصه تئاتر را از سال ۱۳۳۵ آغاز کرد و آخرین هنرنمایی‌اش بر صحنه، کارگردانی «هنر کمدی» در سال ۹۱ بود.

او بعد از اجرای این نمایش، کتاب «تحلیل کارگردانی نمایشنامه مرگ پیشه‌ور» را به عنوان حاصل سال‌ها پژوهش و تحقیق تالیف کرد که توسط انتشارات نمایش به چاپ رسید و اگر دستان مرگ جسمش را از میان‌مان نمی‌ربود، ذهن هوشیارش همچنان آموزگارمان بود.

یادآوری خاطرات او از اجراهایش در سال‌های دور در دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران و هم‌نفسی با نام‌های جاودانی چون حمید سمندریان بیش از پیش به یادمان می‌آورد که گنجینه‌ای عظیم از دست شده است.

درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به همسر و خانواده محترمش، دوستداران و جامعه هنرهای نمایشی ایران تسلیت می‌گویم.»

ولی‌الله شیراندامی، بازیگر و کارگردان پیشکسوت ، ۱۱ بهمن‌ 98 پس از چند سال بیماری، در بیمارستان رسول اکرم (ص) تهران در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif