ترکیب طبیعی موجود در این سبزیجات به درمان کبدچرب کمک می‌کند 

سلامانه: ترکیب  طبیعی موجود در سبزیجات به درمان بیماری کبد چرب کمک می‌کند. 
به گزارش سرویس ترجمه سلامانه؛ تحقیقات و مطالعات جدید نشان می‌دهد که چگونه بیماری کبد چرب می‌تواند با یک ترکیب طبیعی موجود در باکتری‌های روده، کنترل و مهار شود. این ترکیب طبیعی، ایندُل ( Indole ) نام دارد که در سبزیجات صلیبی مانند کلم پیچ، کلم بروکلی، گل کلم و کلم بروکسل نیز یافت می‌شود.
بر اساس این تحقیقات، مصرف مواد غذایی سالم با قابلیت زیاد ساخت ایندُل، جهت پیشگیری از بروز بیماری کبد چرب، لازم و ضروری است و همانطور برای بهبود سلامتی افراد مبتلا به این بیماری، سودمند خواهد بود.
 
همچنین باکتری‌های روده می‌توانند تأثیری مثبت یا منفی در بهبود بیماری کبد چرب داشته باشند. این باکتری‌ها ترکیبات بسیار زیاد و مختلفی تولید می‌کنند که یکی از آنها ایندُل است. این فرآوردۀ آمینو اسید تریپتوفان ( The Amino Acid Tryptophan ) توسط متخصصین تغذیۀ بالینی و دانشمندان علم تغذیه به عنوان ترکیبی دارای فوائد پیشگیری کننده و شفابخش برای افراد مبتلا به بیماری کبد چرب شناخته شده است.

در تحقیقات و مطالعات فعلی، جهت کمک به مشخص شدن اثرات ایندُل بر التهاب کبد و فوائد احتمالی آن برای افراد مبتلا به بیماری کبد چرب، تأثیر میزان تراکم ایندُل در افراد، حیوانات آزمایشگاهی و همچنین در سلول‌های انسانی مورد بررسی قرار گرفت.

 جهت تحقیق، محققان اثرات ایندُل را در خصوص اشخاص مبتلا به کبد چرب از طریق 137 داوطلب شرکت کنندۀ چینی مورد بررسی قرار دادند.
  گروه تحقیق دریافتند که در بین این اشخاص داوطلب، افرادی که دارای شاخص تودۀ حجم بدنی بالاتری بودند، میزان ترکیب ایندُل در خونشان کمتر بود. علاوه بر این، میزان ایندُل در افرادی که از لحاظ بالینی چاق بودند، بطور قابل ملاحظه‌ای کمتر از اشخاص لاغر بود و در افرادی که میزان ایندُل کمتر بود، رسوب چربی در کبدشان بیشتر دیده شد.

    سنجش حیوانات آزمایشگاهی تغذیه شده با رژیم غذایی کم چرب و پُر چرب به محققان شناخت و آگاهی بیشتری در   خصوص تأثیر مثبت ایندُل در درمان بیماری کبد چرب ارائه داد.

   درمان بیماری کبد چرب با ایندُل در حیوانات آزمایشگاهی، تراکم چربی و التهاب در کبد را بطور چشمگیری کاهش داد.    
  گروه تحقیق، تأثیر ایندُل بر سلول های انسانی را نیز مورد بررسی قرار داده و دریافتند ایندُل علاوه بر کاهش میزان چربی در سلول‌های کبدی،  بر سلول‌های روده نیز تأثیر گذاشته و با انتشار سیگنال‌های مولکولی باعث کاهش التهاب در کبد می‌شود.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif