اضافه وزن و چاقی عامل ابتلا به سرطان تخمدان

سلامانه : تحقیقات جدید دانشمندان نشان می دهد که زنانی که دارای اضافه وزن یا چاق هستند در مقایسه با زنانی که وزن طبیعی دارند، بیشتر از دیگران احتمال ابتلا به سرطان تخمدان دارند.

 به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مدیکال نیوز تودی، برای سایر سرطان ها از جمله سرطان پستان، روده و سرطان رحم ، تحقیقات گذشته نشان داده است که اضافه وزن یا چاقی یکی از عوامل خطر است . حالا سرطان تخمدان نیز به این فهرست اضافه شده است. به این معنی زنان می تواند با تغییر در شیوه زندگی خود خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهند.

برای انجام این پژوهش محققان مرکز جهانی تحقیقات سرطان ( WCRF ) و موسسه تحقیقات سرطان در آمریکا، 25 تحقیق مربوط به 4 میلیون زن را که 16 هزار نفر از آنها سرطان تخمدان داشتند مورد بررسی قرار دادند.

محققان دریافتند که به ازای هر 5 واحد افزایش شاخص توده بدن اضافی (BMI)، 6 درصد خطر ابتلا به سرطان تخمدان افزایش می یابد.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل غیر خطی نشان داد که زنان با BMI بیشتر از 28.4 کیلوگرم بر متر مربع نسبت به زنان با BMI کمتر، در معرض خطر بسیار بالاتری از سرطان تخمدان قرار دارند.

دکتر راشل تامپسون مدیر این پژوهش می گوید : پیش از این ما در مورد عوامل خطر فقط می دانستیم این عوامل مانند سن و سابقه خانوادگی از این بیماری، ثابت هستند، اما در حال حاضر می توان گفت که حفظ یک وزن سالم به کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان کمک می کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.