قرنطینه خانگی و حفظ آرامش خط مقدم مقابله با کرونا

سلامانه: روانشناس و مشاور خانواده بر ضرورت حفظ آرامش از سوی مردم در پی شیوع کرونا ویروس جدید در کشور تاکید داشت و گفت: فضای مجازی بازار داغ شایعات و دروغ پردازی‌ها در خصوص کرونا شده است.

به گزارش سلامانه اصغر کیهان نیا روانشناس و مشاور خانواده با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش برای مقابله با کروناویروس جدید در کشور، گفت: شفافیت مسئولان با مردم در خصوص جزییات این ویروس جدید می‌تواند اعتماد عمومی را بیشتر کرده و در پی آن مردم توجهی به شایعات نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی بازار داغ شایعات و دروغ پردازی‌ها در خصوص کرونا شده است، افزود: مردم نباید با توجه به این نوع شایعات آرامش خود را از دست بدهند.

کیهان نیا با تاکید بر اینکه رادیو، تلویزیون و رسانه‌ها باید تاکید موکد بر عدم توجه مردم به شایعات داشته باشند، تصریح کرد: برخی از پست‌های موجود در فضای مجازی با انگیزه دشمنی با مردم ایران و ایجاد تنش در افکار عمومی بارگذاری می‌شود از این رو توجه به آن‌ها تحقق اهداف آن‌ها را رقم می‌زند.

وی با انتقاد از رفتار برخی از مردم در پی شیوع کرونا ویروس جدید در کشور و حمله به برخی فروشگاه‌ها برای خرید هر چه بیشتر، گفت: مردم نباید دست به چنین اقداماتی بزنند، زیرا هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد و هر زمانی نیاز به وسیله یا کالایی باشد به راحتی قابل تهیه است.

مردم به مراکز خرید هجوم نبرند قحطی نمی شود

کیهان نیا ادامه داد: هجوم هر چه بیشتری برای خرید نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند از این رو بهتر است مردم با شایعات دست به چنین اقداماتی نزنند، زیرا با توجه به وفور امکانات هیچ زمانی قحطی رخ نخواهد داد.

این روانشناس خانواده با تاکید بر اینکه توصیه من این است که مردم حداقل برای مدت یک ماه فقط برای تهیه مایحتاج ضروری خود از منزل خارج شوند، تصریح کرد: مردم باید مهمانی، رستوران رفتن و حضور دراجتماعات را تعطیل کنند، زیرا ادامه رفتار‌های گذشته و حضور در مکان‌های شلوغ می‌تواند دامنه شیوع این ویروس را بیشتر کند.

وی با بیان اینکه اگر دامنه شیوع این ویروس با بی توجهی به توصیه‌ها بیشتر شود رسیدگی به بیماران نیز سخت‌تر خواهد شد، گفت: مردم باید با عدم حضور در اماکن شلوغ مسئولان را در مهار این ویروس کمک کنند.

توصیه های بهداشتی باید جدی گرفته شود

کیهان نیا با تاکید بر اینکه مردم باید توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و با شستن مداوم دست‌ها خود را در برابر این بیماری مصون کنند، افزود: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها نیز پیشنهاد مناسبی است و می‌تواند در جلوگیری از سونامی کرونا کمک کننده باشد.

این روانشناس خانواده بر ضرورت قرنطینه خانگی از سوی مردم تاکید کرد و گفت: این مصداق خود درمانی بوده باید در دستور کار باشد.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif