حوادث تنش زا جسم را ملتهب می‌کنند

حوادث تنش زا جسم را ملتهب می‌کنند

متخصصان علوم پزشکی در آمریکا با انجام آزمایشات جدید دریافتند که حوادث منفی می‌توانند سطح التهاب بدن را افزایش دهند و این التهاب نیز به نوبه خود خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و آرتریت (التهاب مفاصل) را تشدید می‌کند.

 

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، این پزشکان در مطالعه‌ جدید دریافتند: هنگامی که فرد در معرض حوادث منفی و استرس‌آور قرار می‌گیرد، سطح پروتئین "سی‌ آر پی" بدن که علامت التهاب بافتی است، بالا می‌رود.

 

در این مطالعه از شرکت‌ کنندگان خواسته شد تا تمایل خود را برای اندیشدن درباره موضوعات تنش‌آور گزارش دهند و سپس ارزیابی کنند که این تفکرات چه تاثیری در بروز واکنش‌های فیزیولوژیکی در آنها داشته است.

 

پزشکان آمریکایی 34 زن را مورد بررسی قرار دادند و از نیمی از آنان درخواست کردند تا تصور کنند در حال سخنرانی در جمع هستند و از نیمی دیگر درخواست شد تا به تصاویر خنثی فکر کنند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پزشکان آمریکایی پس از آزمایش خون شرکت‌کنندگان دریافتند که سطح پروتئین "سی‌ آر پی" در بدن افرادی که تصور سخنرانی در جمع را داشتند، افزایش یافت. افزایش این پروتئین نیز به نوبه خود منجر به تشدید التهاب بافتی می‌شود و به مرور زمان می‌تواند به جسم آسیب وارد کند.

چهارشنبه   07/01/92   1:09

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.