آیا مصرف آمپول اتوکساپارین خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد؟

سلامانه: یک فوق تخصص عفونی درباره ارتباط مصرف آمپول اتوکسارین با بیماری کرونا توضیحاتی داد.

جمال میرزایی فوق تخصص عفونی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران درباره پاسخ به این سوال که در ماه سوم بارداری آمپول انوکساپارین تاثیری در بروز کرونا دارد، گفت: آمپول انوکساپارین هیچ تاثیری بر افزایش شانس ابتلا به ویروس خطرناک کرونا ندارد.

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه شود تا به ویروس خطرناک کرونا مبتلا نشد شستشوی مداوم دست‌ها با آب، صابون یا مایع است. سازمان بهداشت جهانی توصیه دارد تا قبل از مهار شدن کامل این ویروس افراد به هیچ عنوان از خانه خارج نشوند؛ چرا که بیش از ۹۰ درصد مرگ و میر‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا حضور در اماکن پرتردد بوده است.

بیشتر افراد در این روز‌های سخت و طاقت فرسا در جهان در حوزه کاری خود به دور کاری می‌پردازند و عده‌ای دیگر با رفتن به محیط کار ریسک ابتلا به کرونا را برای خود و خانواده خود افزایش می‌دهند.

با توجه به نزدیک شدن روز افزون به تعطیلات عید نوروز بسیاری از خانواده‌ها هنوز بحث این ویروس خطرناک را جدی نگرفته و برای تعطیلات برنامه ریزی‌های طولانی مدت مانند سفر به شمال کشور را دارند؛ اما همین سفر‌ها باعث می‌شود تا علاوه بر اینکه خود را در معرض آسیب قرار می‌دهید شهروندان شمالی را هم به کرونا مبتلا کنید. پس باید بدانید که سلامت جسمانی مهم‌ترین و باارزش‌ترین دارایی انسان است که با چند روز خوش گذرانی در این شرایط بحرانی ممکن است نابود گردد.

همه ما می‌دانیم که ویروس کرونا از طریق دست دادن و ذرات تنفسی مانند عطسه یا سرفه منتقل می‌شود و همچنین تا ۱۸ روز کرونا در بدن بدون علائم است که ممکن است افراد از وجود این ویروس در بدن خود با خبر نباشند و به محض رفتن به سایر نقاط کشور یا دید و بازدید هم نوعشان را به این ویروس کشنده مبتلا کنند.

 

بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ماندن در منزل است؛ چرا که تا کنون هیچ دارو یا واکسنی برای درمان ویروس کرونا کشف نشده است. پس تا جایی که می‌توانید در خونه بمانید و هنگام خروج این جمله یا همان ضرب المثل قدیمی را به یاد آورید که «هیچ جا مثل خونه خود آدم نمیشه». 

به یاد داشته باشید که ویروس کرونا به راحتی از طریق اجسام و سطوح آلوده منتقل می‌شود؛ پس به هیچ عنوان از خارج منزل غذا‌های آماده تهیه نکنید و تنها به مصرف غذا‌های داخل منزل راضی باشید؛ چرا که ممکن است افرادی که به پخت و پز این غذا‌ها می‌پردازند ناقل باشند و ندانند و با همین کار ما را به این ویروس خطرناک آلوده کنند و همچنین از آنجایی که کرونا با حرارت بالا از بین می‌رود بهترین کار این است که هنگام خرید نان یا مصرف غذا حتما مجدد به گرم کردن آن‌ها اقدام کنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif