یک روانشناس: اخبار پراسترس را به سالمندان نگویید

اضطراب احتمال ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد

سلامانه: دکتر سالک گفت: اضطراب و افسردگی غیرطبیعی می‌تواند سیستم ایمنی سالمندان را دچار اختلال کرده و آنان را مستعد ابتلا به بیماری‌های جسمی کند.

به گزارش سلامانه؛ دکتر احمد سالک، روانشناس و رفتارشناس، در خصوص شیوع افسردگی در سالمندان و مراقبت‌هایی که باید برای این گروه حساس در نظر داشت، گفت: سالمندان بیشترین گروه مبتلا به ویروس جدید را تشکیل می‌دهند، بنابراین ابتلا به کرونا در آنان بسیار خطرناک است و باید در معاشرت با آن‌ها تمامی نکات ایمنی مورد توجه قرار گیرد.

او ادامه داد: افرادی که با سالمندان معاشرت دارند باید سعی کنند با آن لباسی که بیرون از خانه به تن دارند در مجاورت آنان قرار نگیرند و لباس خود را بلافاصله پس از ورود به به منزل تعویض کنند. همچنین از دست دادن، روبوسی و بغل کردن افراد سالمند حذر کرده و تهویه‌ هوای منزل را فراموش نکنند.

سالک با تاکید براینکه افراد مسن عموما از نظر جسمی در وضعیت مناسبی نیستند، بیان کرد: از گفتن خبرهایی که میزان استرس را در آن‌ها افزایش می‌دهد باید جلوگیری شود. در واقع اضطراب و افسردگی غیر طبیعی می‌تواند سیستم ایمنی این افراد را دچار اختلال کرده و آنان را مستعد ابتلا به بیماری‌های جسمی کند.

این روانشناس در پایان با بیان اینکه تعادل را در اعلام اخبار به سالمندان باید حفظ کرد، گفت: حد متعادلی از نگرانی می‌تواند به سلامت فرد کمک کند اما اگر این نگرانی از حد بگذرد فرد را دچار مشکل می‌سازد. اطرافیان افراد مسن باید بدون ایجاد اضطراب و نگرانی اضافی، رعایت نکات بهداشتی را به آنان تذکر دهند.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif