یک متخصص بیماری‌های عفونی:

علائم کرونا تشدید شده علائم سرماخوردگی است/ سفر‌های نوروزی اوضاع را وخیم‌تر خواهد کرد

سلامانه: جلالی گفت: افراد مشکوک به رونا ویروس، عموما همان علائم سرماخوردگی را دارند اما شدیدتر؛ از طرفی به جهت جلوگیری از وخامت اوضاع باید از سفر در ایام تعطیلات پرهیز شود.

به گزارش سلامانه؛ امیرهوشنگ جلالی، متخصص بیماری‌های عفونی و واگیردار در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توانیم تشخیص دهیم مبتلا به کرونا ویروس شده‌ایم؟ گفت: افراد مشکوک عموما همان علائم سرماخوردگی را دارند اما شدیدتر.

او ادامه داد: سرفه خشک، گلو درد، بدن درد، تعریق و در نهایت تنگی نفس از جمله علائم یک بیماری ویروسی است که نشان می‌دهد باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

جلالی با تاکید بر اینکه گاهی علائم آنفولانزا نوع B با کرونا ویروس اشتباه گرفته می‌شود، توضیح داد: در فصول کنونی بسیاری از بیماری‌های سرماخوردگی شایع است که تشخیص را کمی دشوار می‌کند اما مهمترین علائم کرونا ویروس تاکنون تنگی نفس اعلام شده است. 

این متخصص تصریح کرد: در برخی از افراد که مبتلا به کرونا یروس شده‌اند آبریزش بینی و عطسه هم دیده شده اما عموما علائمی مانند گلودرد، تب، سرفه خشک، خستگی، بدن درد و غیره نشانه ابتلا به این بیماری است. همچنین تماس با افرادی که به این ویروس دچار شده‌اند می‌تواند فرضیه‌های فرد بیمار را به ابتلا به این ویروس تشدید کند.

او در پایان با تاکید بر اینکه جدا باید از سفرهای درون شهری و برون شهری جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: سفر به نقاطی که کرونا در آن شایع است مانند قم، مازندران، مشهد، گیلان و حتی تهران باعث تشدید شرایط و وخیم شدن اوضاع و گسترش بیماری می‌شود. همچنین در صورت ابتلا به این بیماری امکان خدمت رسانی در مراکز درمانی محدود خواهد بود. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif