ادعای عجیب پزشکان درباره بیماران قلبی چاق

ادعای عجیب پزشکان درباره بیماران قلبی چاق

پزشکان کالج دانشگاهی لندن در یک مطالعه جدید ادعا کردند: بیماران قلبی که اضافه وزن دارند کمتر از بیماران قلبی با وزن متعادل در معرض خطر مرگ زودرس هستند.

 

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، این اولین بار نیست که پزشکان به این تناقض رسیده و اظهار داشته‌اند داشتن اضافه وزن که عامل خطرزایی برای بیماران قلبی است، می‌تواند به پیش آگهی بیشتر منجر شود.

 

متخصصان علوم پزشکی این کالج می‌گویند: هرچند بیماران قلبی چاق از وضعیت سلامت نامطلوب‌تری برخوردارند و کمتر توصیه‌های پزشکان را برای تغییر الگوی زندگی انجام می‌دهند اما ظاهرا نرخ مرگ و میر آنها کمتر از بیماران قلبی است که وزن طبیعی دارند.

 

متخصصان برای توجیه این تناقض خاطرنشان کردند که احتمال دارد پزشکان برای درمان بیماران قلبی چاق بیشتر و جدی‌تر تلاش می‌کنند. برخی از کارشناسان نیز معتقدند این تفاوت عجیب بین آمار مرگ بیماران قلبی با وزن مختلف می تواند به محل تجمع چربی در بدن مرتبط باشد.

 

پزشکان دانشگاه کالج لندن اظهار داشتند: گاهی چاقی و اضافه وزن در بیمار می تواند به تشخیص بهتر مشکلات قلبی و در نتیجه درمان مناسب تر آنها کمک کند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، متخصصان تاکید کردند: برای کشف علت این تناقض انجام مطالعات وسیع تر و دقیق تر مورد نیاز است.

چهارشنبه  07/01/92   1:14

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.