هشدار وزارت بهداشت؛

کووید-۱۹ بسیار خطرناک‌تر از آنفلوآنزای فصلی است

سلامانه: اشتباه رایجی که به خصوص در ابتدای پاندمی کرونا مطرح شد شباهت کرونای جدید با آنفلوانزای فصلی بود، در حالی که اکنون اعلام شده، این دو بیماری بسیار متفاوتند.
به گزارش سلامانه، بنابر اعلام وزارت بهداشت، تعداد افرادی که یک بیمار مبتلا به آنفلوانزا می‌تواند مبتلا کند، ۱.۳ است. درحالی که در بیماری کووید ۱۹، یک بیمار می‌تواند دو الی ۲.۵ نفر را بیمار کند. این یعنی در زمانی که یک بیمار آنفلوانزا ۵۰ نفر را بیمار می‌کند، یک بیمار مبتلا به کووید۱۹، بیش از ۲۰۰۰ نفر را مبتلا خواهد کرد.
در عین حال دوره کمون بیماری کووید۱۹ می‌تواند تا ۱۴ روز باشد، اما در آنفلوانزا دوره کمون بیماری بین یک تا دو روز است. همچنین مرگ و میر در بیماری آنفلوانزا ۰.۱ درصد بوده، اما میزان مرگ در بیماری کووید۱۹، حدود یک تا سه درصد است که به معنای ۱۰ تا ۳۰ برابر مرگ و میر بیشتر خواهد بود.
از طرفی ایمنی نسبی در جامعه در برابر آنفلوانزا برقرار است و این ایمنی گسترش بیماری را کاهش می‌دهد، اما در مورد COVID-۱۹ باید گفت که تقریبا تمام انسان‌ها مستعد ابتلا به این بیماری هستند. بنابر اعلام کانال تلگرامی وزارت بهداشت، به این ترتیب ما با بیماری مشابه آنفلوانزای فصلی سر و کار نداریم بلکه بیماری COVID-۱۹ بسیار خطرناک‌تر است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif