چرا افراد مسن بی اشتها می شوند؟

سلامانه : بی اشتهایی دلایل مختلفی دارد از جمله آن می توان به کمبود تغذیه‌ای مصرف بعضی از داروها و ابتلا به برخی بیماری ها اشاره کرد.

 زینب ابراهیمی کارشناس تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران  گفت: یکی از دلایل بی اشتهایی کمبود تغذیه‌ای است در افراد مسن کمبود روی می تواند باعث بی اشتهایی شود به دلیل اینکه با بالا رفتن سن جوانه‌های چشایی ضعیف می گردد.

وی افزود: بی اشتهایی می تواند در اثر مصرف بعضی از داروها حاصل شود همچنین بعضی از بیماری های عفونی، ویروسی، تیروئید و برخی از سرطان‌ها می تواند موجب بی اشتهایی گردند.

ابراهیمی تصریح کرد: خانم های جوان می توانند در اثر گرفتن رژیم های سخت لاغری دچار بی اشتهایی عصبی شوند بی اشتهایی می تواند در افراد افسرده به خانم‌های بارداری که دچار ویار هستند و کودکان لجباز نیز رخ می دهد.

وی اظهار داشت: درمان این بیماری به علت آن بر می گردد اگر بیمار کمبود تغذیه‌ای دارد، باید زیر نظر کارشناس تغذیه قرار بگیرد و با گرفتن آزمایش‌ها و شرح حال از او، براساس نیاز مکمل های دارویی تجویز می شود یا برای او رژیم غذایی مناسب در نظر گرفته می شود علت آن این است مصرف خودسرانه این مکمل ها ممکن است به مسمومیت بیانجامد.

این متخصص در پایان خاطر نشان کرد: اگر بیمار آنتی بیوتیک مصرف می کند باید با پزشک خود مشورت نماید تا او در صورت لزوم دارو را  تعویض نماید و اگر بی اشتهایی آن جنبه عصبی دارد با تجویز پزشک می توان از "داروهای ضد افسردگی" استفاده نمود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.