کاهش دردهای پيش از قاعدگی با اصلاح مزاج رحم

سلامانه: بسیاری از خانم‌ها مجموعه علائمی مانند درد شکم. درد کمر، تهوع، تغییرات خلقی و سردرد را در روزهای پیش از قاعدگی تجربه می‌کنند. 

نکته جالب اینجاست که اغلب خانم‌ها پذیرفته‌اند که سندرم پیش از قاعدگی بخشی از طبیعت بدن است و باید هر ماه منتظر عبورش بود! در حالی که این تصور درست نیست و دکتر حماسه تواهن، متخصص طب سنتی ایرانی به سلامانه اظهار داشت: با اصلاح مزاج رحم این علائم به شدت کاهش پیدا می‌کند و در مواردی کامل رفع می‌شود.

وی افزود: یکی از شایعترین این علائم سردرد دوران قاعدگی است که در مواردی پیش از شروع خونریزی و در مواردی پس از گذر از روزهای اول خونریزی شروع می‌شود. دیده شده در اغلب بیماران با اصلاح مزاج مغز و رحم سردرد ها از هر دو نوع به شدت کاهش پیدا می‌کند. آنچه مسلم است اینکه حملات سردرد مکرر باید حتما توسط همکاران محترم متخصص مغز و اعصاب بررسی و موارد پرریسک رد شود.

دکتر تواهن تاکید کرد: در بعضی مزاج‌ها مصرف دمنوش پونه یا آویشن، در برخی موارد مصرف زرده تخم‌مرغ و شیره انگور، گاهی ترکیبات عناب و... کاملا بسته به مزاج عمومی فرد و همچنین مزاج رحم و تخمدان‌ها درمان‌های سردرد پیش و پس از قاعدگی انجام خواهد شد.

خانم‌ها می‌توانند با اصلاح مزاج، سردرد دوران قاعدگی را کاهش داده یا برای همیشه از آن رها شوند.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif